دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  کاربردی کردن تصمیمات استراتژیک بر اساس نظام اندازه گیری عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

ارزيابي عملكرد شركت ها از طريق تفسير و تبديل استراتژي ها به اهداف و معيارهاي عملكرد به عملياتي شدن استراتژي ها مي انجامد (دانشفرد و همكاران ، 1389، ص 58).

 

2-1-11 ) رویکردهای مختلف در اندازه گيري عملکرد

رویکرد های اندازه گیری عملکرد را با در نظر داشتن نوع اطلاعات مورد بهره گیری برای محاسبه این معیارها می توان به توضیح زیر (نمودار2-2) طبقه بندی نمود :

نمودار 2-2 )  رويكردهاي اندازه گيري عملكرد

 

2-1-11-1 ) رویکرد حسابداری – همیشه عملکرد با هدف ارتباط مستقیمی داشته می باشد اگر مدیران شرکت ها بتوانند سود یا ارزش شرکت را افزایش دهند، دارای عملکرد مطلوبی خواهند بود و به هدف خود رسیده اند اما بایستی مقدار این افزایش چقدر باشد تا کافی و یا مطلوب به نظر برسد. برای رفع این مشکل می توان ارقام مشابه مربوط به سال های مختلف عملکرد واحد تجاری را با هم مقایسه نمود و يا نتایج حاصل از فعالیت واحد تجاری را با نتایج مربوط به سایر واحد هایی که در صنعت مورد نظر فعالیت می کنند مورد مقایسه قرار داد. در اندازه گيري عملکرد با بهره گیری از رویکرد حسابداری معمولاً از اطلاعات مندرج در صورت های مالی شرکت ها بهره گیری می گردد. معیارهای اندازه گيري عملکرد در این رویکرد عبارتند از : فروش ، مبلغ سود ، نسبت بهای کالای تمام شده کالای فروش رفته به فروش ، نسبت سود خالص به فروش ، بازده دارایی ها ، بازده سرمایه گذاری)، بازده حقوق صاحبان سهام(صفدري،1391، ص20).


کاربردی کردن تصمیمات استراتژیک بر اساس نظام اندازه گیری عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد : کاربردی کردن تصمیمات استراتژیک بر اساس نظام اندازه گیری عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران