دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  کاربردی کردن تصمیمات استراتژیک بر اساس نظام اندازه گیری عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

شرکت در سالی خاص سود آوری خوبی داشته باشد ، اما در عین حال به دلیل بی توجهی به حق انتخاب مشتریان ، کیفیت کالا و نوآوری در سالیان آتی بازار را از دست بدهد. برای برطرف کردن این نقیصه ، بعضی تحلیل گران معتقد به محاسبه نرخ بازگشت سرمایه یا ارزش افزوده اقتصادی هستند. مبنای این فرضيه بر این اساس استوار می باشد که ارزش سهام یک شرکت تا زمانی افزایش می یابد که درآمد شرکت بیش از هزینه سرمایه ای آن باشد.این روش نیز عمدتاً نگاه به گذشته دارد و برای ارائه تصویری از آینده چندان مناسب نیست (قلي زاده و آزادي خواه،1389، ص18).

2-1-9-6) روش های ارزیابی عملکرد افراد – این روش ها صرفاً به ارزیابی عملکرد افراد (کارکنان) می پردازند و وارد ارزیابی فرآیند ها و کل شركت نمی شوند. روش هاي مختلفي براي ارزيابي افراد هست  ولي اين موضوع كه كدام روش ، مناسب ترين روش ارزيابي می باشد به هدف شركت از ارزيابي افراد بستگي دارد و معمولاً نيز تركيبي از روش هاي مختلف براي ارزيابي افراد به كار گرفته مي گردد (قلي زاده وآزادي خواه ،1389، ص18).

 

2-1-10 ) نظام های جدید اندازه گیری عملکرد

نواقص و کمبودهای نظام‌های سنتی ارزیابی عملکرد به انقلابی در مدیریت عملکرد منجر گردید به طوری که محققان و کاربران به سمت خلق نظام‌های جدید ارزیابی عملکرد حرکت کردند که اهداف و محیط فعلی را مورد توجه قرار دهند و به این‌ترتیب فرآیندهای ارزیابی متعددی برای بهره گیری شركت ها و سازمان هاي مختلف ایجاد گردید و این مدل‌ها همواره رو به تغییر و توسعه بوده می باشد از طرفی دیگر چالش مهم در این خصوص در نظر داشتن امکان پاسخگویی به این سطح از نیازها توسط مدل‌های جدید تدوین شده مانند برای گرفتن گواهینامه آن بایستی به نحو مقتضی کلیه این الزامات و نیازمندی ها برآورده شده باشند. مانند این نیازمندی ها در ایزو 2000 که تأكيد بسیار نیز بر آن شده می باشد اندازه گیری كارآيي و اثربخشی فرآیندها می باشد. مطابق این استاندارد بایستی به طور نظام مند کلیه فرآیندهای موجود شناسایی شده و اثربخشی و كارآيي آن ها اندازه گیری گردد ، به گونه ای که اندازه گیری و تحلیل این شاخص ها منجر به بهبود در فرآیندها گردد (غلامي وهمكاران ،1387، ص4).


کاربردی کردن تصمیمات استراتژیک بر اساس نظام اندازه گیری عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد : کاربردی کردن تصمیمات استراتژیک بر اساس نظام اندازه گیری عملکرد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران