دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :تاثیر آموزش راهبرد­های فراشناخت و خلاقیت بر خود پندارۀ تحصیلی 

تکه ای از متن پایان نامه :

2)پذیرش خود، دیگران و طبیعت بطور کلی.

3)خود انگیختگی، سادگی و طبیعی بودن.

4)تمرکز روی معضلات به جا بی­تمرکز روی خود.

5) نیاز به استقلال و داشتن حریم شخصی

6)احساس درک تازه و مداوم از جهان اطراف خود

7)تجربه­های عرفانی

8)علاقه اجتماعی

ارتباط بین خلاّقیت و ویژگی­های شخصیتی را می­توان از زمان افلاطون مورد مطالعه قرار­داد. اما در کتاب جمهوریت، گزینش کودکان پر استعداد را تجویز نمود.

معروف­ترین پژوهش تطبیقی که درمورد­ی ارتباط ویژگی­های فردی و خلاّقیت انجام گرفت متعلق به «ترمن[1]» می باشد. وی، از طریق آزمون­های خود گزارشی و رتبه­بندی­های والدین و مربیان نشان داد که نوجوانان خلاق سازگاری روانی – اجتماعی بالاتر از حد متوسط به خود نسبت می­دهند. براساس تحقیقات «والاچ» ، دالاس و گایر[2]» (1970) مشخص گردید که خلاّقیت به ویژگی­های شخصیت و به میزان کمتر، به بعضی ویژگی­هایی که تا حدی سازگار و دراز مدت به نظر می­رسند مربوط می­گردد (نلر، ترجمه مسدد، 1369).

کودکان خلاق دارای ویژگی­هایی همچون قابلیت انعطاف؛  حساسیت؛ تحّمل؛ احساس مسئولیت؛ احساس همدلی؛ استقلال؛ خودپندارۀ مثبت؛ نیاز به تماس­های اجتماعی و علاقه به پیشرفت هستند (شعاع کاظمی، 1385).

«اشتاین[3]»  (1974) مطالعات انجام­شده درمورد­ی ویژگی­های افراد آفریننده را مورد مطالعه قرار داد و به این نتیجه رسید که افراد آفریننده دارای ویژگی­های زیر هستند:

  • انگیزه پیشرفت بالا

[1] . Terman

[2] . Vallach, Dallas & Gaier

[3] . Shtine

تاثیر آموزش راهبرد¬های فراشناخت و خلاقیت بر خود پندارۀ تحصیلی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه