دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مبانی قر آنی کرامات اولیاء

تکه ای از متن پایان نامه :

اما در زبان فارسي به‌گونه مستقيم، حتي كمتر از اين هم به بررسي تحليلي خوارق پرداخته نشده می باشد. البته تذكره‌نويسي به وفور يافت مي‌گردد، از خانقاه نشينان در بزرگ‌پنداشت پيران‌شان تا نويسندگان معاصر در مورد عارفان راستين؛ و اين رشته سري دراز دارد. «حديث كرامت[1]» نام كتابي می باشد كه جناب دكتر استعلامي در آن شگفت آدميان را از ديدگاه علم و قرآن به كنكاش نشسته و دريافت‌هاي مرموز و ادراكات فراحسي، غيب­بيني، انديشه­خواني، پيش‌آگاهي، دورجنباني، الهام و رؤياي صادقه را بررسي نموده می باشد. نگارنده با اينكه اين مجموعه را بهترين کوشش در موضوع‌نگاشت پيش رو مي داند اما بر اين می باشد كه نگارنده­ي فاضل اين كتاب، نه راه را، به گونه­ي كامل، درست رفته و نه راه رفته را صحيح پيموده می باشد و با يك پرسش بنيادين به پيشگاه وحي زانو نزده می باشد.

كوتاه سخن اين كه هيچ­كدام نه به انگيزه پي‌جويي مباني قرآني كرامات اوليا دست به قلم برده و نه در جست‌و‌جوي حل مشكل كرامت گرايي عوام و خواص بوده اند. از اين رو نويسنده بي­هيچ منبع مستقيمي كه ساختاري براي نگاشته خويش از آن الهام گيرد، با وسواس فراوان، خود قالبي چيده تا يك نوآوري‌اي كرده باشد و راهي را براي پژوهش هاي دقيق پسينش هموار نموده باشد.

اما پژوهه حاضر – از آن‌جا كه نويسنده، رشته تحصيلي‌اي هم‌فكر با موضوع كرامات اوليا داشته، هماره اين مسئله را به عنوان يك دغدغه دنبال نموده – با در نظر گرفتن مشكلات جامعه اسلامي در حوزه عرفان، در حد توان دانش خويش از بي‌كران قرآن جام گرفته و به آن پرداخته می باشد.

توصيف دلايل ـ كرامات اوليا می باشد كه دغدغه­ي نخستين اين جانب بوده می باشد؛ و در پايان نيز جستاري در گونه­شناسي موضوعي قرآن كريم انجام گرفته می باشد. البته راقم سطور بر اين باور می باشد كه هر سه گفتار اخير مي­تواند با حجمي چند برابر، از درياي قرآن برگيرد و به ساحل انديشه­ي بشري نشيند. در اين پژوهش، بزرگ‌ترين مشكل و بيشترين نبود را از نيستي منبع مستقيم و پيشينه‌اي در اين موضوع، ديده‌ام حتي يك نوشته به نام مباني كرامات اوليا، چه رسد به مباني قرآني آن يا اصل انديشه‌اي موضوع. از اين رو، بنياد انديشه­ي اين موضوع، ساختار بحث و چينش عناوين، همه از خود نويسنده می باشد و به راستي اين، دليلي می باشد كه نويسه­ي حاضر آغازي باشد فريادگونه در اين تفكر اما همراه با لغزش­ها.

روش پژوهش حاضر

داده­هاي نوشته حاضر به شيوه­ي كتابخانه‌اي، و در زمينه­هاي پيدايش انديشه­اي موضوع، اندكي ميداني، گرآوري شده، و پرورش آن به­گونه­ي تبييني و نه توصيفي، به دست آمده می باشد.

به نگاه عالمان روش‌شناس، آن چیز که سهم عمده و ويژه­اي در به بار نشستن يك پژوهش دارد، در نظر داشتن آيين نگارش و پژوهش می باشد و متدولوژي، رشته­اي بسيار مهم در ميان همه­ي مراكز علمي و در ميان انبوه نويسندگان، اعم از مؤلف و مصنف می باشد و اين­گونه نيست كه هر كس كه او نوشته‌اي فراهم آورد پژوهشي علمي انجام داده و توليد دو هدف فاصله­ي زيادي می باشد – ويا هر دو را مورد نظر دارد.

[1]. استعلامي، محمد، حديث كرامت، تهران، سخن، 1388.


مباني قر آني كرامات اولياء91

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:مبانی قر آنی کرامات اولیاء