دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

قانون و انحرافاتی که از جاده طبیعی پیدا می­کند بی­نظمی و اغتشاش در سازمانهای اجتماعی تولید می­گردید» (ویل دورانت،‌ 1385، ج1، ص69).

پس کم و بیش در میان تمام اقوام و جوامع گذشته خروج از راههای مشروع و قانونی در ارضاء امیال جنسی مذموم و با اینگونه منحرفین برخوردهایی می­شده می باشد که این برخوردها گاهی سخت و شدید و زمانی سبک و خفیف بوده مثلا در آیین یهود مجازات زنا بسیار سخت بوده در حالیکه در دین مسیح با ملایمت بیشتری با این خطاء برخورد گردیده، در دین اسلام دوباره با شدت اقدام بیشتری روبرو هستیم.

تعدادی کنیز برای خود به عنوان معشوقه بگیرند اما زنان موظف بودند که کاملا نسبت به شوهر خود وفادار باشند، اگر مردی زن خود را در حال خیانت دستگیر می­نمود حق کشتن او را داشت، بریدن گوش و بینی زیاد معمول بود، و گاهی مجازات به خود شاکی واگذار می­گردید به موجب قوانین آشوری زن­های بی­شوهر و زنان هرزه و کنیزان از داشتن حجاب ممنوع بوده­اند (همان، ص186).

 

 

1-4-1-1- در مصر باستان

 

در مصر باستان زنا دادن زنان اصولا مجازاتی نداشته و تنها کاری که شوهر می­توانست نسبت به زن خیانتکار خود انجام دهد این بود که او را طلاق بدهد و در حقیقت رفتار جامعه نسبت به این موضوع ملایم و ضعیف بوده و هرگاه زنی به شوهر خود خیانت می­نمود و زنا می‌داد شوهر می­توانست بدون هیچ حقی او را از خانه بیرون کند. مرتضی راوندی به نقل از ویل دورانت در کتاب تاریخ تمدن می­نویسد:«… شرم و حیا به صورت کنونی در آن روزگار نبود و قبرها و معابر را با صورت­ها و نقشهای برجستهای که قسمت­های مختلف بدن با کمال وضوح در آنها دیده می­گردید تزئین می­کردند دختران خونگرم مصری در ده سالگی آماده ازدواج بودند و پسران و دختران پیش از ازدواج با هم ارتباط داشتند.» (همان، ص203).

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران