دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

1-4-1-4- در یونان باستان

 

در یونان باستان برای مرد زانی مجازاتی وجود نداشت اما زنی که به شوهر خیانت می­نمود مجازاتش مرگ بود و زن خیانتکار که بدون اجازۀ شوهر خود با مرد اجنبی رابطۀ نامشروع مستقر می­نمود اگر در حین ارتکاب گرفتار می­گردید ممکن بود به دست شوهر کشته گردد (صدر، 1386، ص32).

در کتاب قوانین افلاطون در باب وظایف شهروندان مدینۀ فاضله می­خوانیم: «اکنون می‌خواهم بگویم که در کدام موارد قاتل را بی­گناه بایستی شمرد و از مجازات مصون داشت، اگر1-4-2- در ادیان[1]

 

ادیان الهی ارتباط نامشروع بین زن و مرد خیانت زن به شوهر را عملی ناپسند شمرده و پیروان خود را از ارتکاب به آن برحذر داشته­اند و برای کسانیکه از این دستورات سرپیچی نمایند مجازات­هایی را تعیین و اعمال می­کنند که در اینجا به آن­ها اجمالا اشاره می­کنیم.

 

 

 1-4-2-1- در آیین زرتشت

 

در این آیین روسپی­گری زشت و ناپسند بوده و ارتباط نامشروع با مردان و زنا بطور کلی نهی شده می باشد و اگر زنی با مردی مرتکب زنا گردد مجازات او مرگ می باشد اعم از اینکه شوهر داشته یا شوهر نداشته باشد. در این آیین نسبت به ارتباط نامشروع و زنای محصنه سخت­گیری زیاد به اقدام آمده و از نظر گناهان ارتکابی در این دین زنا در رأس همه قرارداد و ارتکاب آن بدترین جرم دانسته و گناهی از آن زشت­تر نمی­شناسند (سد در، 1361، ص100).

[1] -به موجب اصل سیزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ایرانیان زرتشی کلیمی و مسیحی تنها اقلیت­های دینی شناخته می­شوند که در حدود قانون در انجام مراسم دینی خود آزادند بدین لحاظ و برای جلوگیری از اطناب کلام از ذکر آیین و هند و بودا خودداری گردید.

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران