دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

در آیین زرتشت چنانچه شوهر مرد زانی را ببخشد گناه او بطور کلی از میان می­رود و اگر چنانچه مردی زن خود را با مرد بیگانه­ای در حال زنا مشاهده نماید حق دارد یکی یا هردو آنها را بکشد (همان، ص101).

 

در کتاب ارداویرافنامه[1] که یکی از کتابهای داستانی معراج روحانی یکی از مغان زرتشی می باشد،روحانی ضمن گردش در جهنم به منظرهای برمی­خورد که آنرا اینطور تعریف می­کند و توضیح مشاهدات خود را در فرگرد بیست و چهارم تشریح می­کند:«…. فرگرد24- دیدم روان زنی که به پستان آویخته بود پرسیدم که این تن چه گناه کرده که روان او اینگونه پادافره بود، رسید. بشر برای زندگی خود مسیر سالمی را انتخاب نموده و با ارتکاب اعمال منافی اخلاق و عفت موجب تباهی خود و جامعه نشود.  با تعمق در تعالیم دین اسلام می­توان دریافت این دین در جهت حفظ مصالح جوامع انسانی و اهداف گفته شده، دستورات فوق­العاده دقیق و منطقی داشته و در برخورد با جرائم شرایط خاصی را مطرح و به آن اقدام می­نماید، یکی از جرائم مهمی که در اسلام مطرح گردیده ارتباط نامشروع زن و مرد خارج از علقه زوجیت می­باشد که مجازات خاصی برای آن در نظر گرفته شده و تحت شرایطی در صورت احراز مرتکب را مستحق کیفر می­داند. در این ارتباط می­توان به آیات و روایات فراوانی اشاره نمود که به نمونه­های از آن در زیر اشاره می­کنیم:

در آیات 15-16 سورۀ نساء در باب اینکه اگر زن و مرد به فحشاء گرائیدند چه بایستی نمود دستوراتی داده شده می باشد.

خداوند در آیه 15 سورۀ نساء می­فرماید: « وَاللاتِي يَأْتِينَ الْفَاحِشَةَ مِنْ نِسَائِكُمْ فَاسْتَشْهِدُوا عَلَيْهِنَّ أَرْبَعَةً مِنْكُمْ فَإِنْ شَهِدُوا فَأَمْسِكُوهُنَّ فِي الْبُيُوتِ حَتَّى يَتَوَفَّاهُنَّ الْمَوْتُ أَوْ يَجْعَلَ اللَّهُ لَهُنَّ سَبِيلا»؛ یعنی زنانی كه اقدام ناشایست انجام دهند 4 شاهد مسلمان بر آنها بخواهید. چنانچه شهادت دادندآنها را در خانه نگه دارید تا زمان مرگشان فرا رسد. مگر اینکه خدا راهی در پیششان قرار دهد.

[1] – ارداویرافنامه کتابی می باشد نظیر کمدی الهی دانته و آمرزش ابوالمعلا معزی و سیاحت غرب.

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران