دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مبانی و ماهیت حقوقی اعتبارات اسنادی براساس ucpو ucc

تکه ای از متن پایان نامه :

معامله متقلبانه نسخ، موجب بروز تعارضاتی میان دارندگان وثیقه نسبت به کالا می گردد. به مقصود جلوگیری از اینگونه تقلبات، طی سالهای اخیر  موسسات کشتیرانی مکلف شده اند تا برای نسخ دیگر بارنامه قید غیرقابل معامله را به چاپ برسانند.[1]

5-6-2- اعتبارات اسنادی مدت دار

از میان انواع اعتبارات اسنادی آن چیز که در سالهای اخیر بیشتر در کشور ما مورد بهره گیری قرار گرفته اعتبار اسنادی مدت دار می باشد. در این نوع اعتبار براساس توافق فروشنده و خریدار پرداخت مبلغ اعتبار، مدت زمانی پس از حمل کالا صورت می پذیرد و فروشنده غالباً برات یا برواتی به سررسیدهای شش ماه تا یکسال از تاریخ حمل، عهده بانک ابلاغ کننده اعتبار صادر می کند و آن را همراه اسناد حمل تسلیم بانک مزبور می نماید. در سیستم سوئیفت برای تعیین این که آیا اعتبار اسنادی معوق(موخر) می باشد یا خیر بایستی به کد A41 رجوع گردد. عبارت BY DEFERRED PAYMENT بعد از نام بانک معامله می باشد. از این رو بانک های تجارتی (بسته به وضع مشتری) عملاً قسمتی از مبلغ اعتبار را نقداً وصول کرده، برای تامین بقیه مبلغ، اعتباری به خریدار می دهند که پس از ورود کالا و تسلیم اسناد، بقیه مبلغ کالا را به بانک بپردازد اما بانک بایستی علاوه بر اعتبار کلی وعمومی مشتری خود، در قبال وجه اعتبار که نقداً پرداخت خواهد نمود، تامین کافی داشته باشد.

در نتیجه بانک ها ضمن قراردادی که در مورد اعتبار اسنادی تنظیم می کنند، کالای وارداتی را به

  1. 1. علاوه بر انواع یاد شده می توان انواع دیگری از اعتبارات اسنادی را نیز نام برد مانند : اعتبار اسنادی گردان، ضمانتی، مدت دار، متقابل و … جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص رجوع گردد به :

–  زمانی فراهانی، مجتبی، اعتبارات اسنادی بازرگانی، فصل سوم.

–  زمانی فراهانی، مجتبی، بانکداری خارجی، فصل دوم.

–  شیروی، عبدالحسین، همان ماخذ، صص 253تا261.

مبانی و ماهیت حقوقی اعتبارات اسنادی براساس ucpو ucc

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق : مبانی و ماهیت حقوقی اعتبارات اسنادی براساس ucpو ucc

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده