دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : طواری رسیدگی از طریق داوری

تکه ای از متن پایان نامه :

رسیدگی، مشاوره و صدور رأی تعیین گردد و داوران از آن آگاه باشند. اگر این طور نباشد رأی داور بی اعتبار خواهد بود، حضور داوران در جلسه داوری الزامی می باشد که این خود یکی دیگر از اصول داوری می باشد.(شمس،1392،ج3،552)

در راستای تبعیت داور از اصول دادرسی، داوران بایستی در پی تقاضای رسیدگی از سوی خواهان ، خوانده دعوا را در جریان دعوای اقامه شده قرار دهد و به او مهلت کافی برای تدارک دفاع اعطا نماید البته در مقررات داوری الزامی برای تشکیل جلسه ی دادرسی مقرر نشده می باشد و لذا داوران می توانند در صورت لزوم جلسه ای برای استماع اظهارات اصحاب دعوا تشکیل دهند. آن چه در داوری بایستی رعایت و عادلانه را که بر آیین دادرسی حاکم می باشد نادیده گیرند بلکه بایستی اصول و مبانی دادرسی بی طرفانه را در رسیدگی های خود رعایت کنند. لازم به ذکر می باشد ماده 657 قانون آیین دادرسی سابق اظهار می داشت، داورها در رسیدگی و رأی تابع اصول محاکمه نیستند اما بایستی شرایط قرارداد و داوری را رعایت کنند.

ماده 477 که جانشین ماده فوق می باشد صحیح تر تنظیم شده می باشد زیرا که داوران در زمان حاکمیت قانون سابق می توانستند مقررات داوری را که به صورت قانون تدوین شده بود زیر پا گذارند هرچند که قانون سابق در مقام اظهار الزام داوران به رعایت مقررات داوری بود اما قانون جدید آیین دادرسی مدنی الزام آن ها از رعایت شرایط قرارداد داوری به رعایت مقررات داوری تغییر داده شده می باشد، مقررات داوری نیز اعم می باشد از آن چه که طرفین در قرارداد

طواری رسیدگی از طریق داوری محسن محمدی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده