دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :تاثیر آموزش راهبرد­های فراشناخت و خلاقیت بر خود پندارۀ تحصیلی 

تکه ای از متن پایان نامه :

گیری از رفتارهای آفریننده­­های دیگر و بهره گیری دانش­آموز از روش­های گوناگون برای بالا بردن سطح آفرینندگی آن­هانیز یکی دیگر از پیامد­های آموزش خلاقیت به شمار می­رود.

5-2محدودیت­ها و معضلات پژوهش

همانند بسیاری ار تحقیقات، اجرای این پژوهش با موانع و محدودیت ­هایی همراه بوده­می باشد که بعضی از این محدودیت­ها عبارتند از:

5-2-1 محدودیت­های در اختیار:

  • به دلیل کم کاری آموزش و پرورش در زمینۀ پژوهش و محدودیت زمانی و همکاری معدود دبیران مدارس با در اختیار گذاشتن جلسات بسیار در اختیار محقق و توجه اندک مدارس به درس هنر و مبحث خلاقیت ، و ارزش گذاری روی درس­هایی زیرا علوم و ریاضی ، و آماده نبودن دانش­آموزان با مفاهیم وروش­های فراشناختی ناگزیر انتخاب با در نظر داشتن همکاری یکی از مدارس نمونه گیری به صورت تصادفی انجام نشده­می باشد. و این امر ممکن می باشد روی پاسخ­ها تأثیر داشته­باشد، تعمیم نتایج بایستی با احتیاط صورت بگیرد.
  • با وجود مطالاعات انجام شده و پیشه پژوهش، چهار چوب نظری که بتواند همه شیوه­های پرورش خلاقیت را نشان دهد، وجود نداشت. وبه دلیل اینکه جو کلاس نیاز به محیطی شاد و جذاب داشت تا دانش­آموزان بتوانند در این زمینه بیشتر همکاری نمایند.محقق ناگزیر به وارد کردن بحث خلاقیت در غالب درس هنر و بهره گیری از شیوه­هایی از پرورش خلاقیت با بهره گیری از دست سازه­ها بوده در نتیجه همه­ی شیوه­های خلاقیت بکار نرفته و همچنین محدودیت زمان هم اجازۀ بهره گیری از تمامی روش­ها را محیا نمی­ساخت. بنابر این ممکن می باشد مولفه­های دیگری نیز وجود داشته باشد که در تعمیم نتایج مؤثر واقع باشد. و مورد توجه قرار نگرفته باشد.

تاثیر آموزش راهبرد¬های فراشناخت و خلاقیت بر خود پندارۀ تحصیلی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه