دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مبانی قر آنی کرامات اولیاء

تکه ای از متن پایان نامه :

چكيده:

كرامات اوليا، امري می باشد كه گرچه در عرفان از ارزش معرفتي چنداني برخوردارنيست، اما گويا مسئله‌اي می باشد كه هماره عرفان را دست‌خوش دشواري‌هاي بسيار نموده می باشد. حرف نهايي در مباني اين مسئله را بايد از دهان قرآن و زبان سنت شنيد.

كرامت، مفهومي هم‌زاد با معجزه و ولايت، مقامي فراتر از نبوت می باشد و هر كدام با خرده‌كاري‌هاي خود با اینکه در بيشتر نگاشته‌هاي عرفاني، بابي را به خود اختصاص داده‌اند اما بدين بخش از جستار يعني «مباني قرآني» آن پرداخته نشده می باشد. فاعل كرامت، عارفِ به ولايت رسيده در سفر دوم از چهار سفر روحي می باشد اما نه به‌گونه­ي مستقل و از خويش، كه به حكم و قدرتي كه موهوب خداوندي می باشد. معجزه از پيامبر صادر مي­گردد و همراه با تحدي می باشد اما كرامت از وليّ خدا صادر مي­گردد و مبارزه‌ای فرانمي‌خواند. في‌الجمله، عارفان و فيلسوفان و متكلمان مذاهب مختلف اسلامي، اين امر را پذيرفته‌اند. پايه‌ها و پله‌هاي نردبان رسيدن به اين نيروي تكويني در قرآن كريم عبوديت به معناي فراگيرش، و معرفتي می باشد ره­آورد آن بندگي، كه به نام بخشي از دانش كتاب، همه­ي علم كتاب و اسماي خداوندي به آن اشارت رفت. اين نردبان او را به قرب حق شكوه مي‌دهد، سالك را به جايگاه ولايت تكويني – و نيز تشريعي- بار می‌دهد. وي را مجراي فعل حق در ميان خلق و بر خلق فهرست مطالب

مباني قر آني كرامات اولياء91

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:مبانی قر آنی کرامات اولیاء