دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

اين آيه نسخ شده و مقصود از سبيل همان حدودى می باشد كه بايد جارى گردد (طباطبایی، 1390ق، ج‏4، ص370 به نقل از تفسير صافى ج 1 ص 339).

در تفسير عياشى از امام صادق (ع) روايت آورده كه شخصى از آن جناب از اين آيه سؤال كرد حضرتش فرمود: اين آيه نسخ شده، شخص ديگر پرسيد آن روزها كه نسخ نشده بود به چه صورت مورد اقدام قرار مى‏گرفت؟ فرمود: به اين صورت كه اگر زنى زنا مى‏داد و چهار نفر عليه او شهادت مى‏دادند او را در خانه‏اى حبس مى‏كردند، و با او سخن نمى‏گفتند، و بسخنش گوش نمى‏دادند، و با او نشست و برخاست نمى‏كردند، تنها آب و طعامش را برايش مى‏بردند، تا بميرد و يا بعدها خدا راه چاره‏اى برايش مقرر سازند، كه ساخت، و آن اين بود كه اگر بى شوهر بوده تازيانه‏اش بزنند، و اگر شوهر دار بوده سنگسار گردد، شخصى پرسيد: معناى آيه:” وَ الَّذانِ يَأْتِيانِها مِنْكُمْ” چيست؟ فرمود: معنايش اين می باشد كه اگر دختر بكر همين اقدام زشتى را كه اگر بيوه زن مرتكب آن مى‏گردید به آن گرفتارى مبتلا مى‏گشت مرتكب گردد، بايد شكنجه گردد، آن بحث فراش در تمام ادیان و مذاهب و سیر تاریخی کشورها وجود داشته می باشد و مطابق با آن زنی که به شوهر خیانت می‌نمود مورد مجازات واقع می‌گردید. در اسلام نیز این مجازات دارای شدت بیشتری نسبت به سایر ادیان می باشد.

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی : قاعده فراش از منظر فقه امامیه و حقوق ایران