دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : عوامل موثر بر وفاداری مشتریان GSM (مورد مطالعه :مشتریان GSM غرب مازندران)

تکه ای از متن پایان نامه :

که می‌خواست، تماس بگیرد، اما برای برقراری تماس با خود او، نیاز به یک اپراتور واسط بود، به علاوه هر کاربر بایستی حدس می‌زد که خودروی دوستش، در زمان برقراری تماس، در کجاست و تحت پوشش کدام دکل می باشد!!

در سال ۱۹۶۰ شوروی سرویس تلفن موبایل‌اش را در مسکو راه انداخت و این سامانه را تا سال ۱۹۷۰ در ۳۰ شهر دیگر این کشور هم راه‌اندازی نمود.

از دهه ۱۹۶۰ ميلادي در كشور هاي اسكانديناوي (سوئد ، نروژ ، دانمارك و فنلاند) فكر متحرك يا سيار كردن تلفن و بكارگيري آن در مكان هاي مختلف به مقصود بهره گيري بيشتر از اين وسيله ، پا گرفت و در اواخر آن1-2-4-2. نسل اول تلفن همراه (G1)

این تکنولوژی در دهه ۱۹۸۰ به وجودآمد و در حال حاضر در هیچ کشوری بهره گیری نمی گردد. انتقال صدا در نسل اول بصورت آنالوگ انجام می گرفت. ظرفیت و سرویس محدود، کیفیت پایین و تجهیزات گران و … از مشخصات آنست. (First Generation = ۱G ). این نسل مثل سایر نسل های بعدی خود پروتکل های متفاوتی دارند مثل: NMT در شمال اروپا، AMPS در آمریکا، TACS در انگلستان و NTT در ژاپن. قبل از فناوری نسل۱، تلفن رادیویی همراه یا نسل۰ وجود داشت.(www.rokhshad.com)

2-2-4-2. نسل دوم تلفن همراه (۲ G  )

انتقال صوت بصورت دیجیتال انجام می گیرد و شامل سیستم‌هایGSM,[1]TDMA,[2]CDMA  می باشد. همه عیب های نسل اول تلفن همراه را بر طرف می کند. نسل دوم موبایل در بسیاری از کشورها متروک شده می باشد. (Generation Second  =۲G). پروتکل های متفاوتی دارند که معروفترین آن GSM می باشد . از خصوصیات آنها می‌توان به سرعت بالای انتقال اطلاعات صوتی و انتقال محدود داده‌ها یا اطلاعات اشاره نمود.(همان منبع)

3-2-4-2. نسل دو و نیم (۲٫۵G  )

همان نسل دوم باضافه امکانات [3]GPRS (دسترسی به اینترنت، پست الکترونیکی) و امکانات [4]MMS می باشد. یک پیام مالتی مدیا (MMS) می تواند حاوی متن ، عکس ، صوت

[1] Time Division Multiple Access

[2] Code Division Multiple Access

[3] General Packet Radio Service

در ساختار GPRS اطلاعات به صورت بسته های دیتا در آمده و منتقل می گردند . سیستم GPRS به طور موازی با GSM کار می­کند، پس در حین ارتباط اینترنتی از طریق گوشی ، به هیچ وجه خط تلفن اشغال نخواهد گردید. در این سیستم هزینه ها بر اساس حجم اطلاعات رد و بدل شده محاسبه می گردند (بر حسب کیلوبایت) و مدت زمان ارتباط  هیچ تاثیری بر افزایش هزینه ها ندارد . GPRS  از لحاظ تئوری می تواند سرعتی معادل 115 کیلوبیت در ثانیه را برای شما مهیا سازد (البته در دنیای واقعی این سرعت بین 30 تا 40 کیلوبیت در ثانیه خواهد بود).

 

[4] Multimedia Messaging System

عوامل موثر بر وفاداری مشتریان GSM (مورد مطالعه مشتریان GSM غرب مازندران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : عوامل موثر بر وفاداری مشتریان GSM (مورد مطالعه :مشتریان GSM غرب مازندران)