دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مبانی و ماهیت حقوقی اعتبارات اسنادی براساس ucpو ucc

تکه ای از متن پایان نامه :

روبرو هستند. يك بانك ها علاوه بر پرداخت وجه از طرف خريدارها، از طرف فروشنده نيز وجه را وصول     مي كنند. دو روش سنتي در خصوص دستور فروشنده به بانك براي وصول وجه هست:

16

 

الف- برات هاي تجاري

اولين راه برات می باشد . به بيان ساده برات دستور پرداختي می باشد كه در آن سه طرف هست. برات كش به برات گير دستور مي دهد تا پولي را كه برات گير به برات كش بدهكار می باشد، به گيرنده خاصي بپردازد. معمولاً روش خاصي هست كه بر اساس آن يك برات قابل معامله مي گردد. اين روش از يك كشور به كشور ديگر متفاوت می باشد و تقريباً هميشه برات حاوي عبارت «قابل پرداخت به دستور شخصي» يا «قابل پرداخت به آورنده» می باشد. در موضوع وصول هاي بين المللي، فروشنده مي تواند برات خود را به بانك محلي خود ببرد و برات را براي وصول به آن بانك بدهد. در هر حالتي وقتي بانك وصول كننده، برات را دريافت مي كند، آن را براي قبولي همراه با دستوراتي به بانك خريدار ارائه مي كند، يعني اينكه آن بانك برات را به خريدار نشان بدهد و قبولي آن را از او بخواهد. براي خريدار دو راه براي قبولي برات هست يا برات مدت دار گردد و يا ديداري باشد.

 

ب- درخواست پرداخت

بعضي اوقات فروشنده فقط سياهه ها و ديگر اسناد را بدون برات براي وصول عرضه مي كند. درخواست پرداخت در مقايسه با برات قابل معامله رسميت

مبانی و ماهیت حقوقی اعتبارات اسنادی براساس ucpو ucc

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق : مبانی و ماهیت حقوقی اعتبارات اسنادی براساس ucpو ucc