از بین بردن جوش سر سیاه بدون جنگ و خونریزی & | بیماری

: نابود کردن جوش سر مشکی

آکا ایران؛ جوشای سرسیاه، چیزایی هستندکه هممون رو گرفتار کردن، و شک نداشته باشین یه اتفاق آزاردهنده (و بسیار عادی) واسه مردان و زنان در همه سنین هستن. اونا به وسیله ترشح زیادتر از اندازه سبوم (غدد برون ریز میکروسکوپی در پوست) یا پوست خشک که باعث بسته شدن منافذ می شه، درست می شن.

 

با اینکه بعضی وقتا ممکنه بنظر برسه که بخاطر آلودگی بوجود میان، اما اصلا اینطور نیس، و اسکراب یا شستن زیادتر از اندازه صورت، کمکی به نابود کردن اونا نمی کنه. تمیز کردن منافذ پوست (جایی که جوشای سرسیاه از اون سر در میارن) در واقع تنها راه واسه نابود کردن این جوشای آزار دهنده و ناراحت کننده س.

 

 

: نابود کردن جوش سر مشکی بدون جنگ و خونریزی –

جوشای سرسیاه، در واقع چیزی بیشتر از یه جوش بدون سر روی اونا نیستن. اونا به دلیل اکسیداسیون سبوم موقع تماس با هوا مشکی می شن. این فقط وقتی اتفاق میفته که منافذ پوست باز هستن، که توضیح میده به چه دلیل اسکراب اضافی، تنها شرایط رو بدتر می کنه.

 

تمیز کردن منافذ بدون به کار گیری اسکراب می تونه بدون هیچ سختی ای با داروهای خونگی طبیعی انجام شه. این درمانا به وسیله هزاران نفر که مجبور بودن با جوشای سرسیاه مقابله کنن، مورد استفاده قرار گرفته و بارها ثابت شده که موثر هستن.

اگه می خواین فورا از شر جوشای سرسیاه خلاص شید، هر کدوم از درمانای خونگی زیر رو امتحان کنین تا درخشش سالمی که پوستتون سزاوارشه رو به اون برگردونین.

خلاص شدن از شر جوشای سر مشکی

۱. جوش شیرین

مدت درازیه که جوش شیرین واسه مصارف جور واجور در خونه بکار میره و درمان جوشای سرسیاه در بالای این لیست قرار داره. هم اینکه اگه علاوه بر جوشای سرسیاه، مشکل جوش هم دارین، واسه درمان اونم خوبه. جوش شیرین به نابود کردن آلودگی و چربی که در منافذ وصل به پوست شما گیر کردن کمک می کنه.

 

با اینکه جوش شیرین مانند یه جادو عمل می کنه، اما نباید زیادتر از اندازه استفاده بشه، چون پوستتون رو به سرعت خشک می کنه.

۲. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ واسه پوست سالم خیلی خوبه، و پر از مواد مغذی لازم پوست واسه سالم ماندنه. به کار گیری سفیده تخم مرغ به عنوان ماسک صورت، تاثیر زیادی در سفت کردن پوست و هم اینکه برطرف کردن هرگونه ایراد ناخواسته پوست داره. شما به ۳ سفیده تخم مرغ جداگونه نیاز دارین که به شکل زیر از اونا استفاده می شه:

واسه به کار گیری ماسک سفیده تخم مرغ، اولین سفیده تخم مرغ رو بطور یکنواخت روی صورتتون پخش کنین. یه دستمال کاغذی روی اون فشار بدین و اجازه بدین خشک شه.

 

به همین ترتیب، دومین سفیده تخم مرغ و دستمال رو روی صورتتون بذارین و اجازه بدین خشک شه و در آخر، سومین سفیده تخم مرغ و دستمال رو بذارین. وقتی که سفیدهای تخم مرغ همه به طور کامل خشک شدن، شما در صورتتون احساس سفتی می کنین.

 

دستمال رو از صورتتون جدا کنین و صورتتون رو با آب ولرم بشورید. اگه این کار رو چند بار در هفته بمدت ۲ ماه تکرار کنین، می بینین که جوشای سرسیاه پنهون می شن و واسه همیشه از شرشان خلاص میشین!

 

 

۳. چای سبز

اگه امتیازات فعلی چای سبز که از اون آگاهید از نظر شما کافی نیس، باید بدونین که واسه نابود کردن جوشای سرسیاه هم فوق العاده س. تموم چیزی که نیاز دارین، برگای خشک چای سبز و کمی آبه. واسه نابود کردن جوشای سرسیاه کافیه چند قاشق چایخوری از برگای خشک چای سبز رو خرد کنین و به اون آب اضافه کنین تا به شکل یه خمیر غلیظ در بیاد.

 

این خمیر رو روی جوشای سرسیاه بمالید و چند دقیقه مالش بدین. اجازه بدین چند دقیقه بمونه و بعد با آب گرم بشورید. این، تموم آلودگیا رو از منافذ شما پاک می کنه و اثر مثبتی بر پوستای چرب میذاره. اگه ۳ بار در هفته از این خمیر استفاده کنین، میفهمید که یه درمان خونگی عالی واسه خلاص شدن سریع از شر جوشای سرسیاه س.

۴. خمیر عسل و دارچین

شما از قبل میدونید که عسل واسه نابود کردن جوشای سرسیاه فوق العاده س، اما اضافه کردن عسل به دارچین، قدرت اونو بیشتر می کنه! عسل شامل عوامل ضد باکتریه که بدن شما به اونا نیاز داره، و بخاطر خاصیت چسبندگی اش، به بیرون کشیدن آلودگی از منافذ شما کمک می کنه. دارچین به بهتر شدن گردش خون در صورت شما کمک می کنه و باعث می شه پوست، صاف و سالم بنظر برسه.

واسه درست کردن این خمیر، یه قاشق غذاخوری عسل رو با یه قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنین تا به شکل خمیر در بیاد. این خمیر رو مستقیما به جوشای سر مشکی بمالید و با یه نوار نازک از پارچه تمیز بپوشونین و فشار بدین تا به خمیر بچسبد. اجازه بدین حدود ۱۰ دقیقه بمونه. نوار رو جدا کنین و پوستتون رو با آب گرم بشورید. تکرار کردن این کار، چند بار در هفته باید تا حد زیادی به خلاص شدن از شر جوشای سرسیاه آزار دهنده کمک کنه.

 
۵.  عسل

عسل واسه خیلی از درمانای خونگی فوق العاده س، و یه راه عالی واسه خلاص شدن از شر جوشای سرسیاه بطور طبیعیه. خواص ضد باکتریایی عسل واسه جوشای آزار دهنده به درد بخور بوده، و واسه درمان تموم مشکلات مربوط به پوست چرب (از جمله دانه های سرسیاه) موثر واقع می شه.

 

تموم کاری که باید انجام بدین، اون هستش که عسل رو روی جوشای سرسیاه بمالید، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنین، و بعد با آب گرم بشورید. عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه واسه این کاره، و باید چند بار در هفته استفاده بشه تا زمانیکه مشکل برطرف شه.

 

 

به خاطر به کار گیری جوش شیرین واسه خلاص شدن از شر جوشای سرسیاه، ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین رو با آب مخلوط کنین تا به شکل یه خمیر نرم در بیاد.

 

این خمیر رو با به کار گیری نوک انگشتانتون و با حرکات دایره ای، روی هر جایی که متوجه جوشای سرسیاه شدید پخش کنین. بذارین چند دقیقه بمونه تا خشک شه و بعد با آب گرم بشورید. استفاده کردن از این خمیر فقط ۲ بار در هفته باید جوشای سرسیاه رو سریع خشک کنه و صورت شما رو خالی از جوش کنه.

خلاص شدن از شر جوشای سرسیاه در خونه، یه راه مطمئن و ارزانه. با قدرتی که طبیعت جفت و جور کرده تا به ما کمک کنه بدن هامون رو درمون ببخشیم، درمان جوشای سرسیاه در خونه شک نداشته باشین عالیه.

 

صرفنظر از مواردی که در بالا ذکر شد، راه های زیادی وجود دارن که به درد بخور هستن، از جمله روغن درخت چای، خمیر دندون، آب گوجه فرنگی و چیزای دیگه ای به جز اینا. پیدا کردن روش مناسبی که بیشتر از بقیه واسه شما موثره، یه نوع آزمون و خطاست.

شما پوستتون رو بهتر از هرکی دیگری می شناسین و روشی که واسه شما و پوستتون از بقیه موثرتره، یه موضوع به طور کامل شخصی هستش.

 

این درمانای موثر خونگی واسه خلاص شدن از شر جوشای سرسیاه، محل خوبی واسه شروع درمان این جوشا بطور طبیعی هستن. تمیز نگه داشتن پوست و به کار گیری این روشای کامل، پوستتون رو شفاف و خالی از جوشایی نگه می داره که مانع درخشش پوستتون می شن.

منبع :