از بین بردن جای عینک روی بینی با روش طبیعی | بیماری

: نابود کردن جای عینک روی بینی با روش طبیعی

این روزا عمل لیزیک چشم در جامعه و در بین آدمایی که از عینک استفاده می کنن، شدیدا زیاد شده، به صورتی که الان خیلی از جوانان مخصوصا دختران جوون واسه نبود به کار گیری عینک یا لنزهای چشمی واسه این عمل اقدام می کنن.

اما کسائی که از عینک استفاده میکنن واسه نابود کردن جای لک عینک چیکار کنن ؟
استفاده دراز مدت از عینک لکه های بد شکل و سرسختی رو روی بینی به جا میگذاره. اگه این لکه ها به موقع درمان نشن، واسه همیشه باقی میمونه. چند روش هست که بتونین داخل خونه خیلی راحت از این لکه ها خلاص بشوید:

آب خیار: دفعه بعد که دارین سالاد درست میکنین، چند تیکه خیار رو کنار بذارید. این تیکها رو روی لکه بذارید. البته می تونین آب خیار رو بگیرین و بعد روی لکه ها بذارید.

آب لیمو: همونطوری که می دونین، لیمو اثرات سفید کننده ای داره. به آرومی نصف یه لیمو رو روی لکه به مدت ده دقیقه ماساژ بدین. قبل اینکه با آب سرد صورتتون رو بشورید دو دقیقه صبر کنین تا آب لیمو بمونه.

ژل آلوئه ورا: این ژل به طور معجزه آسایی کارسازاست. ژل تازه آلوئه ورا رو روی لکه ها بذارید تا تموم شب بمونه و بعد صبح با آب سرد بشورید. اگه به طور منظم این کار رو ادامه بدین، یه ماه بعد  متوجه یافته های قابل توجه اش میشین.

پوست پرتقال: شما می تونین پودر پوست پرتقال خشک شده رو از یه مغازه بخرین یا اینکه توی خونه درستش کنین. نصف قاشق غذاخوری از این پودر رو با شیر مخلوط کنین تا به یه خمیر غلیظ و صاف تبدیل شه، بعد روی لکه ها بذارید. سی دقیقه تا یه ساعت بهش زمان بدین و بعد صورتتون رو بشورید.

عسل: عسل رو روی مناطقی که لک داره بذارید، این کار با خشکی که به دلیل به کار گیری عینک بوجود امده هم مقابله میکنه. می تونین یه قاشق غذاخوری عسل رو با چند قطره گلاب مخلوط کنین تا نتیجه بهتری بگیرین.

مشکلات به کار گیری لنز طبی به جای عینک :
* خشکی چشم
* تورم و یا مشکلات قرنیه مانند تاری دید، خراشیدگی و یا تغییر در شکل قرنیه س.
* ایجاد حساسیت به مواد شوینده لنز.
* تجمع رسوب در لنز که باعث ناراحتی مصرف کننده و افزایش خطر عفونت می شه.
* تورم چشم و پلک

ایران سلامت

.

منبع :