از بین بردن جای زخم به صورت طبیعی | بیماری

: نابود کردن جای زخم به صورت طبیعی

واسه خیلی از مردم جای زخمی که دارن یادآور خاطرات مختلفیه که بخشی از زندگی شون رو شکل داده. اما خیلیا علاقه ای به جای زخمشون ندارن و فکر می کنن که جای زخمی که دارن زشته و از بودن اون روی بدنشون خجالت میکشن. اونا از دیدن جای زخمشون به صورت روزانه اذیت می شن به خاطر همین به دنبال راهی واسه نابود کردن اون هستن . راه های متفاوتی واسه نابود کردن جای زخم هست که عادی ترین اون جراحی پلاستیک است که اینکار در سالای گذشته با کمک لیزر انجام می شه اما با کمک روشای خونگی هم میشه این کار رو انجام داد و کم کم نتیجه اونو به صورت به طور کامل ملموسی حس کرد.

این درمانا علاوه بر اینکه جای زخماتون رو از بین می برن، واسه جوشای صورت و در کل واسه درمان پوست بسیار به درد بخور هستن .

زخمایی که روی بدن ما وجود دارن معمولا اثر خراش یا بریدگیای کوچیک، خطای بعد از کم یا اضافه کردن وزن، جای جراحی یا جوش هستن  که ممکنه زخمایی هم سطح پوست یا برجسته باشن. وقتی که این زخما در جاهایی از بدن وجود دارا باشن که خیلی راحت دیده شن، واسه فرد آزار دهنده می شه و دنبال راهی واسه خلاص شدن از اون می شه.

اما چیجوری از راه درمانای طبیعی جای زخما رو از بین ببریم؟

راه های نابود کردن جای زخم به صورت طبیعی

سرکه سیب

سرکه سیب از جمله مواد طبیعی و ضدعفونی کننده است. این نوع سرکه یکی از مواد مناسب واسه از بین بردن جای جوش است. سرکه سیب سلولای مرده رو نابود می کنه و به خاطر همین می تونه واسه نابود کردن جای زخم هم اثر داشته باشه. واسه به کار گیری این ماده اونو با کمی عسل مخلوط کنین و با پنبه روی بخشای آسیب دیده پوستتون بمالید. بعد از اینکه این ماده رو روی زخم خود زدید، ۱۰ دقیقه به اون فرصت بدین روی پوستتون بمونه و بعد اونو بشورید. حواستون باشه که واسه رسیدن به نتیجه دلخواه باید این کار رو دست کم هر دو هفته یه بار انجام بدین.

ژل پیاز

ژل یا همون عصاره پیاز یکی دیگه از راه های درمان است. پیاز دارای چندین نوع بیوفلاونوئید مانند کورستین، کامپرلو و سیالینه. یکی از تحقیقات انجام شده روی دو گروه نشون داد آدمایی که از ژل پیاز استفاده می کردن و اونو روی زخم خود می مالیدند بعد از۴ تا۸  هفته ظاهر زخم اونا تغییر بسیاری کرده و تا حد خیلی از اون بهبود پیدا کرده بود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا  یکی از ماده هاییه که در سالای گذشته تحقیقات زیادی روی اون انجام گرفته و یافته های اون نشون داده که یکی از موثرترین ماده ها واسه درمان مشکلات پوستی است. این ماده نه فقط بخش آسیب دیده پوست رو بهتر کنه، بلکه باعث بازسازی بافتا هم می شه. تحقیقات انجام داده شده روی آلوئه ورا نشون داده که این ماده به طور کامل درمون بخش است و به بهبود زخم ها و سوختگیا کمک می کنه.

 روغن شترمرغ

روغن شترمرغ پر از امگا ۳ه و این اسیدهای چرب به شما کمک می کنن تا پوستتون سلامت و درخشانی خود رو حفظ کنه. این روغن به لایه های زیرین پوست شما نفوذ می کنه و اونو مرطوب می کنه و همینطور باعث از بین رفتن باکتری و کاهش تورم می شه

.

منبع : kalleh.com