از بین بردن جای جوش صورت با چند ماسک خانگی | تغذیه سالم

بعضی از افراد دارای پوست بسیار حساسی هستن و اگه زخم یا جوشی در روی اون بوجود آید جای اون پس از بهبودی به صورت لکه در بدن و در روی پوست باقی می مونه واسه درمون این لکه های حاصل از خون مردگی میشه از روشای زیر استفاده کرد:

 

ماسک عسل و ویتامین E  واسه نابود کردن جای جوش :

محل جوش رو با مخلوط عسل و ویتامین "E" به صورت روغن و یا پودر در جوز به مدت ۲۰ دقیقه بپوشونین و بعد با آب ولرم بشورید و بعد آب سرد به صورت بپاشید، این روش رو هفته ای یه بار انجام بدین تا آثار جوشا به طور کامل از بین بره.

 

 

ماسک اسفناج و سفیدآب واسه نابود کردن جای جوش :

مخلوط آب اسفناج و سفیدآب ، آثار جوشای صورت رو نابود می کنه. به محل جوشها میشه مخلوط عسل و زرده تخم مرغ و روغن زیتون مالید و یه ساعت روی صورت قرار داده و بعد اونو با آب ولرم بشورید. این عمل رو یه روز درمیون تکرار کنین تا آثار جوشا از بین بره.

 

 

ماسک برگ کلم یا برگ ترب یا پونه واسه نابود کردن جای جوش :

برگ کلم یا برگ ترب یا پونه رو کوبیده و ضماد اندازید، یا زرنیخ واشق رو با آب کوبیده با سرکه، ضماد گذارید. شاه بلوط، مازو، اقاقیا هر کدوم از اینا رو که می خواین کوبیده و با آب گرم خمیر کرده و ضماد اندازید، حواستون باشه که محل جوش شکافته نشه.

 

ماسک برگ جعفری واسه نابود کردن جای جوش :

برگ جعفری و برگ تلفونی رو به طور کامل له کنین این مخلوط له شده رو هم اینکه کمی عسل به صورت ماسک به پوست خود بمالید، این عمل رو هر روز به مدت ۴۰ دقیقه تکرار کنین و بعد صورت خود رو با آب ولرم بشورید تا آثار جوشا از بین بره. (کمپرس با جوشونده تخم جعفری هم واسه نابود کردن آثار جوشا به درد بخوره.)

 

 

منبع : aryanews.cm