از بین بردن جای جوش با چند روش موثر خانگی و بدون بازگشت!! | تغذیه سالم

از بین بردن جای جوش با چند روش موثر خونگی و بدون برگشت!!

آکایران :جای جوش یکی از مشکلاتیه که بعد از نابود کردن خود جوش و اکنه روی صورت ایجاد می شه. روشای شیمیایی بسیاری واسه نابود کردن جای جوش صورت هست ولی در این مقاله بهترین روشای خونگی واسه نابود کردن جای جوش رو واسه تون معرفی می کنیم.

بهترین روش واسه نابود کردن جای جوش

بنا : لکه هایی که بر اثر فشار دادن جوشا به وجود میاد و باعث کنده شدن جوش یا جوش می شه تبدیل به لکه های دائمی روی پوست می شه که به سختی از بین میره. در این مطلب به چند درمان خونگی رفع لکه ها می پردازیم که خوندن اون می تونه به درد بخور باشه.

_  پنبه آغشته به آب لیمو به صورت خود بمالید و بذارین خشک شه. در صورت ایجاد سوزش، آب لیمو رو با کمی آب و یا گلاب رقیق کنین. به کار گیری این روش هفته ای ۴ بار نتیجه زیادی داره.

_ با به کار گیری پنبه کمی آب خیار رو روی صورت بمالید. در فصل تابستون این کار رو میشه به طور روزانه انجام داد تا به خنک شدن پوست و سفت شدن منافذ کمک کنه. آب خیار واسه سرحالی پوست موثره.

_ یکی از روشای خونگی دیگه واسه درمان لکه جوش به کار گیری سیب له شده با چند قطره عسل است. این ماسک رو به پوست بمالید و پس از ۱۵ دقیقه بشورید. این کار باعث روشن شدن پوست و سفت شدن منافذ می شه.

_ مقدار کمی جوش شیرین رو با آب مخلوط کنین و بذارین کف کنه، بعد به حالت گردشی به قسمتای لکه شده بمالید و بعد صورت خود رو بشورید. حالت زبری جوش شیرین به نابود کردن لکه ها کمک می کنه.

_ پودر کافور مخلوط شده با روغن نارگیل رو روی جوش بمالید و پس از چند دقیقه بشورید.

_ یه راه طبیعی واسه نابود کردن لکه ها مالیدن پالپ میوه روی آکنه ها و شستن اون پس از ۲۰ دقیقه هستش. اسید میوه و کلاژن موجود در میوه به خصوص پاپایا (یه جور میوه)، پرتقال و آناناس در رفع لکه جوش خوبه.

_ چیزی که نباید فراموش شه اینه که به هنگام رفع لکه های جوش باید مصرف آب رو بالا ببرین تا به روند رشد پوست جدید کمک کنه.

 

 

منبع :