از بین بردن تیرگی آرنج و زانو با ۳ ماسک خانگی | تغذیه سالم

نابود کردن تیرگی زانو و آرنج یکی از معضلاتیه که بیشتر خانوما با اون درگیر هستن و واسه رفع اون از کرمای مختلفی استفاده می کنن. در این مقاله ۳ ماسک خونگی رو واسه نابود کردن تیرگی زانو و آرنج واسه تون معرف می کنیم.

بهترین نکات واسه درمان تیرگیی آرنج و زانو

اولین راه حل واسه سفید کردن زانو و آرنج هاتون که بسیار ساده س!، مخلوط کردن ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین با مقداری شیره. این مخلوط رو طوری جفت و جور کنین که حالت خمیری داشته باشه؛ بعد اونو به روی قسمتای تیره زانو و آرنج هاتون بمالید و به آرومی ماساژ بدین و تلاش کنین این عمل رو هر روز تکرار کنین.

دومین راه حل واسه رفع تیرگی زانو و آرنج مخلوطی از زردچوبه و شیر و عسله که این مواد هم باید به صورت خمیر دربیاد و روی مناطق تیره مالیده شه و بعد از ۲۰ دقیقه شسته شه.

راه حل سوم مخلوطی از شکر و روغن زیتون یا مخلوطی از آب لیمو و عسل یا مخلوطی از آرد نخودچی و آب آهکه.

هر سه مورد مفیدن اما هر کدوم رو که در منزل دارین یا بیشتر در دسترستانه با هم مخلوط کنین و روی قسمتای تیره زانو یا آرنج خود بذارین و کمی ماساژ بدین (به حالت زمونه ای) و بعد از ۲۰ دقیقه بشورید؛ البته اگه بیشتر از ۲۰ دقیقه بمونه مشکلی نداره. تلاش کنین این کار رو هر روز انجام بدین تا نتیجهٔ بهتری بگیرین.

نکته :
همیشه قبل از به کار گیری این مواد، پوست خود رو تمیز بشورید یا به طور روزانه دوش بگیرین و در بین دوش گرفتن زیر آب هم آرنج و زانوی خود رو ماساژ بدین.