از بین بردن بوی نامطبوع عرق بدن با این روشهای گیاهی! | بیماری

خیلی از ما در فصل تابستون واسه کنترل اندازه تعریق بدن و نابود کردن بوی نامطبوع اون دست به دامن  شکلای جور واجور و اقسام اسپریا، عطرها و ادکلنا میشیم، غافل از اینکه با کمک روشای طبیعی درمان این آسیب می تونیم یافته های بهتر و ماندگارتری رو در این مورد به دست بیار. در جهان گیاهان دارویی زیادی وجود دارن که خواص معجزه آسایی در کنترل تعریق بدن و رفع بدبویی به وجود اومده به وسیله اون دارن. این گیاهان با کنترل اندازه تعریق بدن در روزای گرم تابستونی و با پیشگیری از تجمع و رشد باکتریا در سطح پوست و منافذ اون علاوه بر اینکه اندازه تعریق رو به کمترین حد ممکن ممکن می رسونن انگار موجب ضدعفونی شدن پوست بدن و از بین رفتن بوهای نامطبوع هم می شن. اگه می خواین تعریق تابستانه رو کنترل کنین باید از همین امروز دست به کار شید.

 

: نابود کردن بوی نامطبوع عرق بدن با این روشای گیاهی!

اگه شمام بهتر می دونین مواد طبیعی و گیاهی رو جانشین اجناس آرایشی و بهداشتی صنعتی کنین، نسخه های گیاهی بوعلی سینا رو یادتون نره.
 

  • معجون سبزیجات بخورین

 
نوشیدن معجون سبزی شاهی یکی از بهترین روش ها واسه پیشگیری از بدبویی بدن در روزای گرم تابستانه. اگه در گروه آدمایی قرار دارین که در فصل تابستون با گرم شدن هوا دچار گرمازدگی، تعریق زیاد و به دنبال اون بدبویی بدن میشین، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع تابستون به مدت ۲ هفته هر صبح ناشتا معجون شاهی بخورین.
 
 
واسه این کار می تونین شاهی تازه رو خرد کرده با ۱۰ دانه تخم شاهی درون مخلوط کن بریزین و هر روز ناشتا یه فنجون پر یا نصف لیوان از این معجون رو بخورین. بعد از ۲ هفته می بینین که در مقایسه با سالای قبل تابستون بهتری رو میگذرونین و کمتر دچار بدبویی و تعریق بدن میشین.
 

  • با این جوشونده حموم کنین

 
یکی از بهترین راه های کنترل تعریق در روزای گرم تابستون حموم درمانی با جوشونده برگ مورده. واسه جفت و جور این جوشونده کافیه ۱۰۰ گرم از برگای تازه خشک شده مورد رو درون ۵ لیوان آب بریزین و اونو روی حرارت بذارین تا پس از جوشیدن ۳ لیوان از اون بمونه. در این مرحله کافیه وان حموم رو پر کنین و این جوشونده رو به آب وان اضافه کنین.
 
 
کافیه در هفته دوبار درون این آب به مدت ۲۰ دقیقه دراز بکشین و بدن تون رو با اون بشورید. جوشونده برگای مورد به جهت خاصیت قابضی که دارن موجب انقباض غدد تعریق در بدن شده و به دنبال اون اندازه تعریق بدن کنترل می شه. علاوه بر این برگ مورد برخلاف مورد بوی دلنشینی داره که می تونه بدن رو خوشبو کنه.
 

  • اسپری شیرین بیان بزنین

 
هممون در فصل تابستون در مقایسه با بقیه ماه های سال بیشتر از عطر، ادکلن و اسپری خوشبو کننده بدن استفاده می کنیم و هر ماه مبلغی رو واسه این کار کنار می ذاریم.
 
 
ما واسه شما پیشنهاد بهتری داریم؛ به جای به کار گیری عطرها و اسپریای خوشبوکننده صنعتی از اسپری گیاهی شیرین بیان استفاده کنین. واسه جفت و جور این اسپری کافیه ۵۰ گرم شیرین بیان رو درون ۳ لیوان آب بجوشونین تا یک و نیم لیوان از آب اون بمونه. بعد از آماده شدن جوشونده رو صاف کرده و اجازه بدین خنک شه. این جوشونده رو درون ظرفی که قابل اسپری کردن باشه، بریزین و روزی سه بار اونو به بدن مخصوصا بخشایی که بیشتر از همه عرق می کنه، اسپری کنین.
 

  • نعناع درمانی کنین

 
پزشکان طب سنتی می گن که مصرف نعناع به صورت خوراکی و موضعی می تونه تاثیر زیادی در کم شدن اندازه تعرق در فصل تابستون داشته باشه. واسه این منظور بهتره مصرف نعناع تازه رو در این فصل بیشتر در برنامه غذایی خود بذارین و تا حد امکان از نعناع تازه واسه جفت و جور غذا، سالاد و نوشیدنی استفاده کنین. علاوه بر این حموم کردن با عصاره یا اسانس جفت و جور شده از نعناع هم می تونه در خنک کردن بدن از درون، کم شدن اندازه تعرق هم اینکه خوشبو شدن بدن کمک کنه. واسه این کار می تونین ۴ تا ۶ قطره از عصاره نعناع رو به وان حموم اضافه کنین و نیم ساعت در اون دراز بکشین.
 

  • عرق سوز میشین؛ رزماری بزنین

 
خیلی از مردم مخصوصا آدمایی که دچار اضافه وزن یا چاقی هستن در فصل تابستون و به دلیل تعریق زیاد قسمتایی از بدن مانند زیربغل و کشاله ران عرق سوز می شن. این افراد معمولا واسه فرار از این وضعیت از پودر بچه استفاده می کنن تا از بروز این آسیب پیشگیری کرده یا واسه درمان اون دست به کار شن. در طب سنتی روش دیگری هست که به درمان این آسیب کمک می کنه.
 
 
فقط کافیه برگ خشک شده رزماری رو با مخلوط کن به حدی خرد و ریز کنین که پودری به طور کامل نرم به دست بیاد. این پودر باید خالی از هرگونه چوب یا ساقه سخت باشه و به حدی نرم شده باشه که از اون بتونین به جای پودر بچه واسه درمان عرق سوز و آرامش سوزشای اون در تابستون استفاده کنین.
 

  • پودر گلسرخ رو جانشین مام کنین

 
گلسرخ یکی از دردسترس ترین گیاهان داروییه که در آشپزخانه همه خانمای خونه دار پیدا می شه. این گیاه دارویی که خواص زیاد و کم نظیری داره، می تونه یکی از بهترین داروهای طبیعی واسه نابود کردن بوی بد بدن مخصوصا بوی پا و بوی نامطبوع داخل کفش باشه. واسه به کار گیری این گیاه کافیه برگای خشک گلسرخ رو آسیاب کنین و پودر نرم به دست اومده از اونو به بخشایی از بدن که زیادتر از اندازه عرق می کنن، بمالید. مثلا می تونین این پودر رو به زیر بغل یا کف پاها بمالیدتا اینطوری مانع از افزایش تعریق در روزای تابستون به دلیل افزایش دمای هوا شید.
 

  • بوی بد پا رو کنترل کنین

 
اگه بعد از انجام کارای روزانه و پیاده روی هنگام برگشت به خونه نگران بوی بد و نامطبوع پاهای تون هستین، با یه نسخه گیاهی و منحصربه فرد می تونین از شر بوهای مزاحم راحت شید. فقط کافیه به مدت ۱۰ روز، شب پاهای تون رو درون جوشونده یا عصاره برگ یا گلبرگ خشک شده گل سوسن بذارین. این کار به شما کمک می کنه تا اندازه تعریق پاهای تون رو کنترل کنین و اینطوری مانع از بو گرفتن پاهای خود شید. در طول روزای تابستونی بهتره هر ماه این روش رو تکرار کنین تا بقیه روزای گرم تابستون رو با آسودگی خیال و بدون بوهای مزاحم سپری کنین.
 

  • اسپری گیاهی بسازین

 
یکی دیگه از راه های طبیعی واسه کنترل اندازه تعریق بدن اینه که از مخلوط جوشونده برگ درخت سیب و سرکه واسه شست وشوی بدن استفاده کنین. حموم کردن با این مخلوط دو سه بار در هفته تاثیر زیادی در کم شدن اندازه تعرق و خوشبو شدن بدن داره. واسه جفت و جور جوشونده برگ درخت سیب باید برگای تازه درخت سیب رو جمع آوری کرده و مقدار ۵۰ گرم اونو با ۳ لیوان آب روی حرارت بذارین تا یه لیوان از اون بمونه. بعد این جوشونده رو با نصف لیوان سرکه مخلوط کرده و اونو درون وان پر از آب ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه درون اون بخوابین. حتی می تونین این ترکیب رو با کمک یه لیف لطیف و نخی به بدن تون بمالید.
 
 
اگه در گروه آدمایی قرار دارین که در فصل تابستون با گرم شدن هوا دچار گرمازدگی، تعریق زیاد و به دنبال اون بدبویی بدن میشین، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع تابستون به مدت ۲ هفته هر صبح ناشتا معجون شاهی بخورین.
 
منبع: پرشین

منبع : ایران مطلب

منبع :