از بین بردن بوی سیر دهان با ۷ روش ساده | بیماری

: روشای بسیاری واسه نابود کردن بوی سیر دهن وجود دارن. در این مطلب می خوایم ۷ روش ساده واسه این منظور رو به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشین.

: نابود کردن بوی سیر دهن با ۷ روش ساده

 

بعضی وقتا، آدما به خاطر خوردن بعضی از غذاا یا شرایط بهداشتی، دچار بوی بد دهن می شن. یکی از این مواد غذایی سیره. بعد از خوردن سیر، معمولا بوی اون تا ساعتا در دهن باقی می مونه. در ادامه به روشی واسه نابود کردن بوی سیر دهن می پردازیم.

۱. خوردن مواد غذایی تازه مانند سیب، اسفناج یا نعناع

اگه غذایی شامل سیر می خورید، می تونین واسه دسر، سیب خورده یا برگای تازه نعناع رو بجوید. تحقیقات نشون دادن که ساختار شیمیایی سیب خام یا پخته شده، کاهو یا نعناع می تونن بوی بد سیر رو از بین ببرن. هم اینکه می تونین از چای سبز و آب لیمو هم واسه رفع بوی سیر استفاده کنین.

 

۲. مسواک زدن و به کار گیری نخ دندون بعد از خوردن غذا

خیلی از باکتریایی که موجب بوی بد دهن می شن، در زیر لثه و پلاک دندون قرار گرفتن. بعد از خوردن سیر، می تونین با به کار گیری مسواک و نخ دندون، این باکتریا رو از بین ببرین. هم اینکه بهتره سقف دهن و زبون خود رو هم مسواک بزنین.

۳. به کار گیری دهن شویه شامل دی اکسید کلر

یکی دیگه از راه ها واسه نابود کردن بوی سیر دهن به کار گیری دهانشویها هستش. دلایل علمی نشون میدن که دهن شویهای شامل دی اکسید کلر واسه رفع بوی بد دهن به درد بخور هستن. دی اکسید کلر می تونه جرم دندون، باکتریای موجود در زبون و ذرات مواد غذایی رو نابود کنه. بهتره بعد از به کار گیری مسواک و نخ دندون، از دهن شویه استفاده کنین.

۴. به کار گیری اسانسای روغنی

بیشتر از اسانسای روغنی در دهن شویهای شامل الکل استفاده می شه. این دهن شویها علاوه بر خوشبو کردن دهن، دارای خواص ضد باکتریایی هم هستن. هم اینکه می تونین با به کار گیری اسانسای روغنی و روغنای حامل مانند نارگیل، بادام شیرین یا زیتون، دهن شویهای خونگی درست کنین. بعضی از اسانسای روغنی عبارتند از:

  • نعناع فلفلی
  • رزماری
  • گیاه مُر
  • اکالیپتول

۱ قاشق چایخوری روغن حامل رو با یه قطره روغن نعناع فلفلی ترکیب کرده و در دهن خود قرقره کنین.

۵. مصرف سرکه سیب رقیق شده

سرکه سیب شامل پکتین بوده که به رشد باکتریای خوب کمک می کنه. قبل از خوردن سیر، می تونین ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب رو تو یه لیوان آب ریخته و بخورین. علاوه بر این می تونین بعد از خوردن غذا، از محلول بسیار رقیق شده سرکه سیب استفاده کرده یا به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه اونو در دهن خود قرقره کنین.

۶. به کار گیری چای سبز

نوشیدن یه فنجون چای سبز داغ بعد از غذا، می تونه به طور موقت، بوی سیر رو کاهش داده تا وقتی که بتونین مسواک بزنین.

۷. جویدن آدامس نعنایی

به کار گیری آدامس نعنایی می تونه به طور موقت بوی سیر رو نابود کنه. هم اینکه آدامس نعنایی می تونه باعث کاهش رفلاکس اسید شده که این به نوبه خود می تونه اثرات دائمی سیر بعد از هضم غذا رو کم کنه.
برگرفته از: www.healthline.com

.

منبع : setare.com