از بین بردن بوی سیر با چند روش ساده! | تغذیه سالم

نابود کردن بوی سیر یه مشکل جهانیه و در عین حال سیر یکی از چاشنیای محبوب دنیا حساب می شه و تقریبا در هر فرهنگ غذایی ازش استفاده می شه. طرفداران طعم سیر همیشه بدنبال این هستن که چیجوری می تونن بوی سیر رو از بین ببرن؟

نبض ما– عطر و طعم سیر شدیده و می تونه طعمای دیگه رو تو یه ظرف تحت تاثیر خود بذاره. علاوه بر این بوی سیر واسه بعضی افراد اصلا مورد پسند نیس در حالیکه واسه بسیاری عجیبه که بعضیا زیادتر از اندازه ازش استفاده می کنن. در این مقاله به روشی واسه  نابود کردن بوی سیر ارائه می شه.

بوی سیر به چه دلیله؟

بقیه ترکیبات گوگرد هم وقتی آلیسین سیر در معده و کبد شکسته می شه، تولید می گردن.

واسه نابود کردن بوی سیر در خونه می تونین چند ساعت پنجره خونه رو باز بذارین و یا این که یه ظرف یا کاسه ای از جوش شیرین رو در اتاقی که بو گرفته بذارین

بوی سیر تا چند ساعت می مونه؟

آلیل متیل سولفید به سرعت تجزیه نمی شه و زمان مقدار زیادی پس از مصرف در بدن باقی می مونه و این باعث می شه بوی سیر به مدت چند ساعت و یا حتی چند روز (۱ تا ۲ روز) پایدار بمونه.

نابود کردن بوی سیر با چند روش ساده!

روشای نابود کردن بوی سیر از دهن

واسه رفع بوی سیر از دهن، شستشوی دهن تاثیر زیادی نداره. می تونین از روشی که در ادامه بیان می شه استفاده کنین.

سیب بخورین!

هممون میدونیم که اگه سیبی رو ببرین و بیرون بذارین، قهوه ای می شه. این رنگ به وسیله یه آنزیم ایجاد می شه که تنها کار اون کم کردن جذابیت میوه نیس، بلکه به عنوان یه دئودورانت طبیعی واسه بوی بد سولفیدای به وجود اومده به وسیله سیر در دهن عمل می کنه.

آب لیمو بخورین

وقتی سیر خرد شده مصرف می کنین، نوشیدن آبلیمو در نابود کردن بوی سیر موثره. اسید موجود در آب لیمو، آلینیناز رو خنثی می کنه، آلینیاز، آنزیمیه که هنگام خرد کردن سیر تولید می شه و باعث بوجود اومدن بوی ناخوشایند اون می شه.

چای سبز

در چای سبز، آنتی اکسیدان هایی به نام پلی فنول، خیلی زیاده. مثل آنزیمای سیب، پلی فنولا، مواد شیمیایی رو باعث بوجود اومدن بوی سیر می شه نابود کنه.

به کار گیری قاشق فولادی!

قاشق چایخوری فولادی رو در دور و بر دهن خود بذارین. تموم سطوح پوست، از جمله کل زبون و دو طرف دهن رو با قاشق لمس کنین. قاشق رو به سمت بالا بچرخونین تا بتونین زبون خود رو به عقب برگردونین، به کار گیری قاشق فولادی در نابود کردن بوی سیر موثره.

روشای نابود کردن بوی سیر از دست

پوست مرطوب یکی از مرکبات دلخواه خود رو در آب رنده کرده و اجازه بدین سرد شه. بعد اونو به روی دست خود بمالید. می تونین از اسپری کردن واسه این کار استفاده کنین.

دستای خود رو روی فولاد بمالید و یا این که از صابون فولادی استفاده کنین. به صورت تئوری، فولاد با گوگرد عکس العمل نشون داده و باعث خنثی کردن بوی سیر می شه. این کار واسه بعضی جواب داده و واسه بعضی خیر.

می تونین از صابون و فولاد ضد زنگ استفاده کنین. صابون رو روی دستان خود بذارین و از یه قاشق فولادی ضدزنگی تمیز استفاده کنین تا اونو در دستان خود قرار پخش کنین، حتی بین انگشتان دست.

روشای رفع بوی سیر از خونه

واسه نابود کردن بوی سیر از خونه می تونین چند ساعت پنجره خونه رو باز بذارین و یا این که یه ظرف یا کاسه ای از جوش شیرین رو در اتاقی که بو گرفته بذارین.

وقتی سیر خرد شده مصرف می کنین، نوشیدن آبلیمو در نابود کردن بوی سیر موثره. اسید موجود در آب لیمو، آلینیناز رو خنثی می کنه، آلینیاز، آنزیمیه که هنگام خرد کردن سیر تولید می شه

روشای نابود کردن بوی سیر از غذا

واسه این که شدت بوی سیر رو از غذای خود کم کنین می تونین از روشای زیر استفاده کنین.

دمای غذا رو بیشتر کنین

شما می تونین شدت بوی سیر رو با خنثی کردن آلیناز کم کنین. راه این کار با گرما هستش. با پختن سیر در دمای بالاتر از ۱۴۰ درجه فارنهایت، شما می تونین آلیناز رو خنثی کرده و طعم سیر رو تحمل کنین.

از گیاهان معطر استفاده کنین

گیاهان یکی دیگه از راه های خوب واسه رفع عطر و طعم سیر هستن. گیاهان تازه مانند گشنیز، جعفری و ریحان می تونن واسه مقابله با طعم سیر اضافی کمک کنن؛ با این حال، شما باید از اونا به صورت متعادل استفاده کنین. استفاده زیادتر از اندازه از اونا می تونه غذا رو تلخ کنه.

مواد خامه ای به غذای خود اضافه کنین

با به کار گیری مواد خامه ای مانند لبنیات، می تونین یه سس خامه ای درست کنین. هم اینکه مواد غیر لبنی مانند شیر نارگیل هست که واسه خوراکیا و غذاهای جنوب شرقی آسیا مناسبه.

جدا از اینکه کدوم ماده شامل خامه رو استفاده می کنین، این سس می تونه سیر رو رقیق کرده و تیزی اونو کم کنه تا غذای شما خوشمزه تر شه.

به کار گیری مواد اسیدی

ترشی موادی مانند آبلیمو و یا حتی سرکه می تونه توجه زیاد شدیدا سیر رو کم کنه. این که از کدوم ماده اسیدی و چقدر ازش استفاده می کنین بستگی به غذایی داره که می پزید و این ترجیح شماس. اینجاش خیلی مهمه که از اون به صورت متعادل استفاده کنین تا غذاتون زیاد ترش نشه.

نبض ما– ترجمه:حسین مقدس زاده

wikihow– spiceography- Wikipedia- Foodandwine

.

منبع : nabzema.ir