از بین بردن بوی بد پاهای تان با روش های زیر | تغذیه سالم

هیچ چیزی نمی تونه مهمانی شبونه یا یه جفت کفش نو رو به اندازه بوی بد پا برامون ناراحت کننده سازه. و وقتی که این بو ایجاد می شه همه کفشا و جوراب هاتون بو میگیره. دلیلش اون هستش که حتی بهترین کفشا و گرون ترین اونا هم محل مناسبی واسه رشد باکتریای “بودار” هستن. هیچ وقت به طور کاملً نمی تونین بوی بد پا رو از بین ببرین، اما می تونین اونو کنترل کنین.

قبل از هر اقدامی واسه نابود کردن بوی پاتون پیشنهاد می کنیم که این راهکارها رو مطالعه کنه:

پاهاتون رو خشک نگه دارین

بهترین کار واسه جلوگیری از بوی بد پا اون هستش که پاهاتون رو خشک نگه دارین. همیشه تلاش کنین با هوله ای پاها و مخصوصا بین انگشتانتون رو بعد از استحمام خشک کنین. بعد به اون کمی پودر ضد قارچ بزنین. این کار دلیل می شه پاهای شما خشک مونده و از ایجاد باکتریای تولیدکننده بوی بد پا جلوگیری شه.

بیشتر زمانا جوراب بپوشید

این روزا جوراب و کفی دیگه مد نیستن اما هنگام که جوراب نمی پوشید دیگه چیزی وجود نداره تا عرق پاتون رو به خود بکشه و درنتیجه عرق پا درون کفش و در بین انگشتان پا محدود می شه. اگه فکر می کنین ممکنه پاهاتون چندساعتی بدون جوراب در کفش باشه بهتره از ترکیبات ضد عرق درون کفش و بین انگشت هاتون استفاده کنین.

حواستون به کفش هاتون باشه

بهتره قبل و بعد از پوشیدن کفش به اونا پودر بچه بزنین و هر چند وقت یه بار اونا رو بیرون از جاکفشی بذارین. یادتون باشه که کفشا هم باید هرچند وقت یه بار در هوای آزاد قرارگرفته و آفتاب بخورند.

از الکل کمک بگیرین

اگه بازم پاهاتون عرق می کنه و بوی بد پا آزارتون میده، می تونین از الکل کمک بگیرین. الکل ضدعفونی کننده و خشک کننده س. به خاطر همین می تونه باکتریا و قارچایی که بوی بد پا رو دلیل می شن، رو از بین برده و رطوبتی که دلیل رشد این ارگانیسما می شن رو خشک کنه.

چه زمان به دکتر مراجعه کنیم

اگه باوجود همه این اقداما بازم نتونستید از تعریق پای خود جلوگیری کنین، می تونین به دکتر پوست خود مراجعه کرده و از اون بخواین تا داروی ضد عرقی رو که مخصوص جلوگیری از تعریق پا طراحی شده

 

 

منبع : nikoo.ir