از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان با ۸ روش زیر | تغذیه سالم

یکی از شایعترین شکایات در ماه رمضان ، بوی بد دهن به دلیل خشکی دهن است که به هنگام روزه گرفتن بدست میاد. اینجا چند مورد راهنمایی رو واسه نابود کردن بوی بد دهن براتون قرار دادیم.

واسه جلوگیری از بوی بد دهن در ماه رمضان مسواک و نخ دندون رو یادتون نره

 در طول روز بهداشت دهن خود رو یادتون نره. یه سری از آدما به هنگام روزه گرفتن از مسواک زدن دندونای خود دوری می کنن ، اگه تا وقتی که شما اونو قورت ندین ، روزه باطل نمیشه.به طور منظم و مانند روزای دیگه دندانا رو در طول روز مسواک کنین. از دهانشوی کمتر استفاده کنین چون که باعث خشک شدن دهن می شه و واسه نابود کردن ذرات ریز لابه لای دندانا از نخ دندون استفاده کنین.

 

 

 

واسه جلوگیری از ایجاد بوی بد دهن در ماه رمضان آب زیادی استفاده کنین

 

 

 

واسه جلوگیری از بوی بد دهن در ماه رمضان بعضی از مواد خوراکی رو کنار بذارین

از خوردن غذاهایی مانند پیاز و سیر که طعم و بوی بدی رو به دهن میدن دوری کنین .چون که بوی بد این نوع مواد غذایی خیلی راحت از بین نمی ره .

 

 

 

واسه نابود کردن بوی بد دهن در ماه رمضان از خشک شدن دهن تون جلوگیری کنین

پنیر شامل فسفات زیادیه که بهتره در این روزا به مقدار زیادی مصرف شه و علاوه بر اون پنیر غنی از کلسیمه که واسه جلوگیری از خشکی دهن بسیار موثره. همونطور که میدونید خشکی دهن یکی از دلیلای ایجاد بوی بد دهانه..

 

 

 

واسه نابود کردن بوی بد دهن در ماه رمضان میوه و سبزیجات تازه بخورین

ویتامین C در بدن از راه خوردن مواد غذایی مانند پرتقال و خربزه باید تامین شه و هم اینکه واسه جلوگیری از رشد باکتریا باید میوه های طبیعی و تازه بخوریم و از خوردن مکملا که باعث تولید بوی بد دهن می شه جلوگیری کرد.

 

 

 

 

واسه نابود کردن بوی بد دهن در ماه رمضان از ادویه های معطر استفاده کنین

باید در این روزا ازادویه جات مانند رزماری، نعناع و هل در درست کردن غذاها استفاده کرد چون که باعث نابود کردن بوی بد دهن می شه.

 

 

واسه جلوگیری از بوی بد دهن در ماه رمضان سیگار نکشید!

کشیدن سیگار در بد بو شدن دهن خیلی موثره. ماه رمضان بهترین زمان واسه ترک سیگار هستش.

 

 

واسه نابود کردن بوی بد دهن در ماه رمضان از چوبای مسواک که در واقع مسواکایی سنتی اسلامی هستن استفاده کنین

شاخه هایی که مصرف اونا کمک زیادی به کشتن باکتریا و نابود کردن بیماریای دهن و لثه می کنه که این یکی از پیشنهادای حضرت محمد (ص) هستش.

 

 

 

منبع : seemorgh.com