از بین بردن این مشکلات بدن با روغن نعناع!

خواص روغن نعناع واسه بدن , می تونین واسه جلوگیری از گزش حشرات، نوع رقیق این روغن گیاهی رو به طور یکنواخت روی پوست تون ماساژ بدین.

خواص روغن نعناع واسه بدن

خواص روغن نعناع واسه بدن , بر خلاف نبود وجود دلایل علمی کافی، دریافت شده که روغن نعناع دارای طیف خیلی از خواص درمانیه، از جمله نابود کردن خستگی و مشکلات گوارشی، حفظ پوست و کنترل مشکلات تنفسی.

خواص روغن نعناع واسه بدن

نعناع، گیاهیه که فت و فراوون در ناحیه مدیترانه پیدا میشه.

روغن نعناع حاصل از برگای نعناع، به خاطر خواص دارویی اش شناخته شده.

این روغن گیاهی پر از مواد مغذی مانند ویتامین A و ویتامین C است و طعم شیرینی داره. ویژگی روشن این روغن، رایحه خوش اون هستش که این مورد، خود از فواید درمانی اون هستش که به هنگام استنشاق ایجاد می شه.

نابود کردن مشکلات دستگاه گوارش با روغن نعناع

سال هاست که این روغن لازم واسه رفع مشکلات گوارشی استفاده میشن. خوردن ۱ الی۲ قطره از روغن نعناع رقیق، یا مالیدن اون روی شکم، می تونه به طور زیادی موجب آرامش مسائل هضم شه. روغ نعناع به عنوان بهترین درمان واسه مشکلات گوارشی از جمله موارد زیره:

استفراغ

اسهال

یبوست

نفخ شکم

سندروم روده تحریک پذیر

آرامش استرس با روغن نعناع

این روغن به عنوان بهترین آروم بخش واسه ذهن خسته عمل می کنه.

عطر فوق العاده اون می تونه باعث آرامش ذهن و آرامش استرس شه.

روغن نعناع عفونتای پوستی رو به کمترین حد ممکن میرسونه

اجناس مراقبت از پوست که شامل این روغن گیاهی هستن واسه درمان مشکلات پوستی مانند جوش و جوش موثر هستن. این روغن لازم، واسه مقابله با ضایعات پوستی بسیار موثره.

روغن نعناع مشکلات تنفسی رو کم می کنه

آدمایی که ازاختلالات تنفسی مانند برونشیت و سینوزیت رنج می برن، بیشتر به آ نا پیشنهاد می شه تا از این روغن لازم استفاده کنن. چند قطره از این روغن گیاهی رو به روغن بادام یا زردآلو اضافه کنین و به طور یکنواخت بدون هیچ گونه تماسی با چشما اونو در دور و بر پیشونی و صورت تون ماساژ بدین. این کار می تونه به طور زیادی به بهتر شدن سینوزیت کمک کنه. هم اینکه اضافه کردن چند قطره از این روغن نیاز به آب داغ و بعد استنشاق بخار حاصل از اون، می تونه بدون این دست اون دست کردن گرفتگی بینی رو نابود کنه.

روغن نعناع واسه آرامش خستگی

ماساژ تموم بدن با روغن نعناع رقیق، یه راه آسون واسه کاهش خستگیه.

یه ماساژ در ناحیه پوست سر هم اینکه می تونه به آرامش میگرن کمک کنه اما مطمئن شید که از برخورد با چشما و بقیه نقاط حساس پوست دوری شه. اضافه کردن چند قطره از این روغن لازم در وان حموم می تونه به کاهش دردهای عضلانی و هم اینکه استرس و عصبانیت کمک کنه.

دافع حشرات با روغن نعناع

توانایی اون در دفع حشراتی مانند پشه خیلی راحت مهمه.

می تونین واسه جلوگیری از گزش حشرات، نوع رقیق این روغن گیاهی رو به طور یکنواخت روی پوست تون ماساژ بدین.

ماساژ تموم بدن با روغن نعناع رقیق، یه راه آسون واسه کاهش خستگیه

این روغن لازم هم اینکه به عنوان درمانی واسه سردرد هم پیشنهاد می شه. مقدار کمی از روغن نعناع رو روی پیشونی بمالید و در عرض چند دقیقه مقدار خیلی از سردردتان آرامش پیدا می کنه.

روغن نعناع؛ بهبود دهنده طعم ومزه

خاصیت طعم دهندگی قوی این روغن گیاهی، اونو به یه جزء فعال در خمیر دندون و مواد غذایی بسته بندی تبدیل کرده. عطر وطعم این روغن گیاهی لذت بخشه و از این رو، جا دادن اون در خیلی از اجناس غذایی و دارویی آشکاره.

یادتون باشه، این روغن گیاهی در بازار به شکل غلیظ شده در دسترسه.

از این رو، مصرف اون مستقیما روی پوست یا مصرف داخلی اون، ممنوع شده. باید قبل از مصرف اون، اونو با آب و یا حامل روغن مانند روغن بادام رقیق کنین. هم اینکه، به خاطر گرفتن نتیجه مطلوب از مصرف اون، لازمه به دنبال یه محصول با کیفیت ۱۰۰ درصد خالصه باشین و همیشه از یه منبع قابل اعتماد بخرین.

اطلاعات ارائه شده در این مقاله فقط واسه آموزش به خوانندگانه.

این مقاله به عنوان جایگزینی واسه پیشنهادای دکتر یا متخصص در نظر گرفته نشده.

راسخون

.

منبع : niksalehi.com