از بین بردن اعتیاد افراد به خوردن | چاقی

نابود کردن اعتیاد آدما به خوردن

بعضی از افراد اعتیاد به مواد غذایی دارن یعنی حتی بدون اینکه احساس گرسنگی کنن عادت به خوردن اونا رو مجبور به خوردن چیزی می کنه.
این افراد چون عادت به خوردن پیدا می کنن زود به زود گرسنه می شن و سیستم بدن اونا به مصرف حجم خیلی از غذا و تعدد مصرف غذا و تنقلات عادت می کنه.

این افراد اعتیاد شدیدی به مواد غذایی پیدا کردن و وقتی که به بررسی این افراد می پردازیم می بینیم که دارای وزن خیلی بالایی هستن.

کشوری مثل آمریکا هرساله ۵۰ ملیارد دلار صرف کاهش وزن افراد می کنه اما با اینحال هنوز تعداد افراد چاق در این کشور بسیاره. هرساله تعداد خیلی از آدما به دلیل اعتیاد به مواد غذایی و در واقع نتیجه های منفی این اعتیاد جون خود رو از دست میدن.
این افراد معمولا از غذاهایی استفاده می کنن که دارای قند و چربی زیادی هستن. تنقلات مصرفی این افراد هم خیلی زیاده. محققان فکر می کنن با تغییر سیستم مغذی اونا میشه این اعتیاد رو نابود کرد به این صورت که اونا رو به استفاده هر چی بیشتر از میوه و سالاد تشویق کرد و در واقع اونا رو عادت داد که از خوردن تنقلاتی مانند چیپس لذت نبرن و در واقع این تنقلات رو با میوه جانشین کرد و عادت غذایی ناسالم اونا کلا باید با عادت غذایی سالم جانشین شه.
بعضی محققان فکر می کنن که نمونه های عملی کاهش وزن افراد فقط در چند ماه رو با تغییر عادت غذایی ناسالم و نابود کردن اعتیاد آدما به خوردن مخصوصا خوردن تنقلات، فست فود، غذاهای پرچرب و با قند بالا دیدن.

.

منبع :