از بین بردن استرس کاری با این روش ها | بیماری

: نابود کردن استرس کاری با این روش ها

: نابود کردن استرس کاری با این روش ها 

کارای دنیای امروزی همیشه همراه با استرس بوده و واسه نابود کردن این حس میشه از روشی مانند ورزش کردن استفاده کرد. مگه اینکه ربات باشین تا بتونین به طور کامل از استرس شغلی دوری کنین و قادر باشین از انتقال این جوری احساسات به محیط منزل جلوگیری کنین. اوقات فراغت موضوع بسیار مهمیه

بدوید

آخرین چیزی که بعد از یه روز سخت کاری جذاب به نظر میاد، یه پیاده روی سریع است. با انجام اون، این موقعیت رو در اختیار مغز خود می ذارین تا از فشار ذهنی ایجاد شده در طول روز خارج شه و علاوه بر این انرژی اضافی بدن خود رو با فعالیت فیزیکی بسوزونین. اگه واسه رفتن به سر کار رانندگی می کنین،

تلاش کنین تا محل پارک خود رو به شکلی مشخص کنین که واسه رسیدن به دفتر یه پیاده روی پنج یا ده دقیقه ای در پیش داشته باشین و فرصت کافی رو واسه آمادگی ذهنی جفت و جور کرده باشین.

استرس امروز رو به فردا بسپارین

مهمترین رقابت احساسی که واسه دور کردن اون از محل کار نیاز دارین، حذف استرسه. تلاش کنین قبل از نشستن روی صندلی و شروع روز کاری مسایل کاری مربوط به روزای آینده رو از یاد ببرین. جمله “نگران نباش!” شاید واسه بعضی از افراد موثر نباشه، اما باید قبول کرد که این نگرانی مربوط به زمان حال نیس و جز مشکلات آینده حساب می شه. این نکته به کاهش استرس کمک می کنه و بیشتر از اون تامدتا نگرانی رو از شخص دور می کنه.

به فکر دوستان باشین

اگه شریک زندگی یا هم اتاقی دارین، اونا رو به عنوان فردی واسه گفتن شرایط خسته کننده کاری یا شکایتای روزانه در نظر نگیرید. دوستان یا اعضای دیگری از خونواده رو واسه درد دل کردن انتخاب کنین (و مطمین شید این اتفاق واسه اونا مهم نیس). اینجوری، واسه همیشه زمینه رو واسه تشریح تنشای کاری از بین می برید و مهم تر از اون به کاهش استرس شریک خود هم کمک میکنین.

میونه رو باشین

اگه شغلی دارین که احتیاجی به آنلاین بودن یا در دسترس بودن گوشی شما نداره، باید به شما شادباش بگیم! از حرفه خود لذت ببرین و اونو با خوندن ایمیل یا تماسای غیرضروری الکی تلف نکنین. اگه از این مزیت بهره مند نیستین، ازفرد مطمینی مشاوره بگیرین و درباره ایجاد قوانین کاری، تیمی و رابطه با کارفرمایان صحبت کنین.

برنامه ریزی کنین

  یکی از بهترین روشای کاهش استرس درزمان یه روز کاری و جلوگیری از بردن اون به محیط خونه اینه که منتظر یه اتفاق خوشحال کننده در آخر روز باشین. این مورد معنیش این نیس که باید هر شب بعد از کار بیرون برید، اما باید شرایطی رو واسه خود بسازین تا بتونین وقتی رو واسه تفریح کردن در آخر کار داشته باشین.

این تفریح شاید خوندن یه کتاب، صرف یه نوشیدنی یا بازی کردن با کودک تون باشه. ایجاد چارچوب، برنامه ریزی و هم اینکه تعیین مرز مشخص بین وقت کاری و عادی هم به تقویت روحیه شما کمک می کنن.

.

منبع :gahar.ir