از بیماری های مردانه چه میدانید؟ | بیماری

از بیماریای مردونه چه می دونین؟

بیماریای مردونه مثل سرطان مثانه و تکرر ادرار , سرطان سینه در مردان , سرد مزاجی و بی میلی جنسی و.. همه نشونه هایی دارن که باید جدی گرفته شن و به موقع به اون رسیدگی شه.

از بین مریضی های مردان اول به علائم و نشونه های فتق می پردازیم که شامل:

درد ناحیۀ کشاله ران که با خم شدن یا بلند کردن اجسام سنگین بدتر می شه.

یه تودۀ دردناک در کشالۀ ران یا کیسۀ بیضه

توده یا برآمدگی دردناک در کودکان

نشونه ها و آزمایشات

توده ممکنه بین سرفه کردن ،خم شدن،بلند کردن اجسام،یا زورزدن بزرگتر شه .فتق(برآمدگی) ممکنه در شیرخواران و کودکان بجز زمان گریه یا سرفه نامشخص باشه.

 

علائم سرطان سینه مردان

بیشتر سرطانهای پستون در مردان وقتی تشخیص داده می شن که فرد وجود یه توده رو روی قفسه سینه یا فرورفتگی نوک سینه به طرف داخل رو احساس می کنه. اما برخلاف زنان مردان وقتی به دکتر مراجعه می کنن که نشونه ها پیشرفت کرده و بیشتر خونریزی از نوک سینه و ناهنجاریا در پوست ناحیه سرطانی بوجود اومده. در خیلی از این مردان در این حالت سرطان به غدد لنفاوی پیشرفته. در مردان هم بافت پستانی حساب می شه و احتمال سرطانی شدن اون هست. 

 

تکرر ادرار نشونه چیه؟

 تکرر ادرار از اون علایمیه که بیشتر آقایون اونو علامت طبیعی بالا رفتن سن می دونن و بدون اینکه دلیل اونو بدونن، به اون توجه نمی کنن. تکرر ادرار در آقایون سن بالا، بیشتر به دلیل بزرگی خوش خیم پروستات به وجود میاد که قابل درمانه. پروستاتیت (التهاب پروستات) به دلیل عفونت یا تحریک هم می تونه تکرر ادرار رو موجب شه. اندازه گیری PSA (آنتی ژن اختصاصی پروستات)، معاینه پروستات و آزمایشای کلیوی، حتما باید پس از مراجعه به متخصص بیماریای مجاری ادراری انجام شه.

 

دلیل سرد مزاجی و بی میلی جنسی مردان

در خیلی از مواقع این بی میلی جنسی ممکنه به وجود اومده به وسیله مسایل روحی و روانی باشه، اما نباید اونو ندیده گرفت. طبیعی بودن میل جنسی نشونه ای از سلامت کلی بدنه. بی میلی جنسی شاید به وجود اومده به وسیله مشکلات عروق خونی آلت تناسلی باشه که خود نشونه مشکلات عروق خونی قلب و مغزه. کارشناسان می گن آقایون به جای به کار گیری قرصایی مانند ویاگرا باید یه بار هم به دکتر مراجعه کنن تا درباره مشکلات جنسی شون با اون مشورت کنن. به طور عادی، در این مواقع دکتر به دنبال مریضی عروق کرونری قلب، فشار خون بالا و کلسترول بالا هستش که می تونن مشکلات نعوذی رو به دنبال داشته باشه. 

 

 

بزرگ شدن شکم یه زنگ خطره!

شکم بزرگ و چاقی مردان می تونه علامت خاموش چند مریضی باشه. بزرگ شدن شکم نشونه کاهش تستوسترون (هورمون مردونه) است و از طرفی می تونه احتمال دچار شدن به دیابت و مریضی عروق کرونر قلبی رو زیاد کنه و یا نشونه بالا بودن کلسترول خون باشه، در حالی که بعضی آقایون اونو به عنوان ژستی مردونه دوست دارن

 

سرطان مثانه مردان ۵ برابر بیشتر از زنان 

مثانه شایع ترین مریضی در بین مردونه که متأسفانه ممکنه سالای سال، علامت اون مخفی بمونه تا وقتی که خونریزی شدید و مریضی جدی شه. این مریضی به طور کاملً قابل پیشگیری و درمانه.

گسترش سرطان مثانه در مردان ۵ برابر زنان و سرطانای ریه و معده ۳ برابر زنونه و بیماریای رفتاری و جنسی هم در مردان به مراتب بیشتر از زنونه. 

رفتارای پر خطر مخصوصا مصرف مواد مخدر، بیماریای آمیزشی و هپاتیتا هم در مردان به مراتب بیشتر از زنونه. درصد مبتلایان به ایدز در ایران مرد هستن و تحقیقات جور واجور نشون داده که مصرف سیگار و الکل هم در مردان به مراتب بی

دلیل دردهای قفسه سینه

آدمایی که به اشتباه درد قلبی خود رو به درد معده نسبت میدن و یا به دلیل استرس و فشار کار، کمی به قلب شون فشار اومده که با استراحت خوب می شه، در حالی که در تموم این مدت ممکنه یه مشکل قلبی در حال شکل گرفتن باشه. به گفته یه متخصص قلب، شایع ترین علامت قبل از یه سکته قلبی در آقایون، اول درد قفسه سینه و بعد رد اون از طرف بیماره. با هر نوع احساس ناراحتی و درد در قفسه سینه و فشار قلبی و یا تنگی نفس و درد تیر کشنده، باید هرچه سریع تر به دکتر مراجعه کرد. 


از بیماریای مردونه چه می دونین؟

۵/۵

۱۹

منبع : نمناک /ن