از برگ سنا غافل نشوید | طب ایرانی

اگه در بین گیاهان دنبال مسهل واسه رفع یبوست می گردید برگ سنا بهترین مورد واسه استفاده س،که علاوه بر درمان یبوست ، پاکسازی سیستم گوارشی از بهترین خواص انه.

برگ سنا در طب سنتی ایران مسهلیه که به اقصی نقاط بدن(مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می کنه و مواد زائد اون قسمت رو پاکسازی می کنه.

محسن عبدی متخصص طب سنتی  گفت:  برگ سنا گرم و خشک و دارای کارکرد قویه که بدیش اینه افراد در زمانای گذشته مصرف دائمی اونو واسه مقابله با یبوست پیش گرفتن و در واقع دوایی اشتباه رو واسه خود در نظر گرفتن.

ایشون اضافه کرد: بدیش اینه دستگاه گوارشی به برگ سنا عادت می کنه و با مصرف نکردن اون روده اصلا کار نمی کنه و روده بزرگ این افراد بیشتر از اندازه بزرگ و تنبل می شه و بعضی وقتا خونریزی می کنه، این افراد باید با یه رژیم غذایی مناسب و ملینای مناسب مانند تخم کتون، سبوس گندم عادت بد خود رو ترک کنن.

ایشون اقرار داشت: سنا در طب سنتی ایران مسهلیه که به اقصی نقاط بدن ( مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می کنه و مواد زائد اون قسمت رو پاکسازی می کنه، مصرف سنا بیشتر از یه هفته و بیشترین حد ۱۰ روز ممنوعه و هم اینکه کودکان زیر ۱۲ سال نباید سنا مصرف کنن.

منبع : hidoctor.ir